اروپا ایتالیا

رکوردهای بوفون و آلگری؛ وقتی ایتالیا سیاه و سفید شد

فوتبال ترایب- علیرغم تساوی بدون گل برابر رم، یوونتوس در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ، قهرمانی را جشن گرفت تا رکوردهایی فوق العاده را خلق کند.

بیانکونری در بسیاری از مقاطع فصل پایین تر از ناپولی در رتبه دوم قرار داشت اما در نهایت تجربه باعث شد تا آنها برای هفتمین سال متوالی اسکودتو را فتح کرده و در کنار لیون، تنها تیم های 5 لیگ معتبر اروپا باشند که به چنین رکوردی دست یافته اند.

ماکسی آلگری که از سال 2014 هدایت یوونتوس را در دست گرفت، تا به حال موفق به کسب چهار فصل 2 گانه داخلی پیاپی شده و در فصول اخیر هم اسکودتو و هم کوپا ایتالیا را فتح کرده است که پیش از او هیچ یک از سرمربیان در 5 لیگ معتبر اروپایی در طول تاریخ، هرگز نتوانسته بودند تا 4 عنوان دوگانه داخلی را به دست آورند تا آلگری از این حیث رکورددار شود.

آلگری تا به ال 5 بار (4 بار با یووه و یک بار با میلان) فتح اسکودتو شده تا پایین تر از جووانی تراپاتونی با کسب 7 عنوان قهرمانی، جیمز ریچاردسون اسپنسلی سرمربی سابق جنوا با 6 اسکودتو و در کنار فابیو کاپلو و مارچلو لیپی با 5 جام، در فوتبال ایتالیا رکورددار شود.

همچنین جیان لوییجی بوفون به اولین بازیکن تاریخ سری آ تبدیل شد که 9 بار موفق به کسب اسکودتو شده و فراموش نکنیم 2 اسکودتوی بیانکونری نیز پس گرفته شد و با احتساب آنها رکورد بوفون 11 قهرمانی است.