ایران اروپا

از مسی تا جهانبخش؛ کفشی به رنگ طلا

فوتبال ترایب- فصل فوتبال در لیگ های مختلف اروپا تقریبا به پایان رسیده است و علاوه بر تیم های قهرمان، برندگان عنوان آقای گلی نیز مشخص شده و ستاره های گلزن، خود را برای دریافت این جایزه آماده کرده اند. در ادامه نام 6 آقای گل لیگ های معتبر قاره سبز را بررسی خواهیم کرد؛

لیگ برتر؛ محمد صلاح- لیورپول با 31 گل

اگرچه هنوز یک هفته از رقابت های لیگ برتر باقی مانده است، اما اختلاف 4 گله محمد صلاح با هری کین باعث شده شانس ستاره مصری برای کسب عنوان آقای گلی بالا شد و به نظر می رسد محمد صلاح در اولین فصل حضور در لیگ برتر با لباس لیورپول، کفش طلای لیگ جزیره را از آن خود کرده است.

لالیگا؛ لیونل مسی- بارسلونا با 34 گل

ستاره آرژانتینی بارسلونا از همان ابتدای فصل در صدر جدول گلزنان قرار داشت و حالا اختلاف او با رده دوم و رونالدوی 25 گله به حدی زیاد است که در فاصله 2 هفته مانده به پایان فصل لالیگا، می توان با اطمینان لیونل مسی را فاتح جایزه ال پی چی چی دانست و به نظر می رسد اگر محمد صلاح در دیدار هفته آخر برابر برایتون معجزه نکند، او شانس فراوانی برای دریافت جایزه کفش طلای اروپا نیز دارد.

بوندسلیگا؛ رابرت لواندوفسکی- بایرن مونیخ با 29 گل

رابرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن این فصل بر خلاف فصول قبلی رقیب مهمی برای دریافت عنوان بهترین گلزن بوندسلیگا نداشت و موفق شد با اقتدار فراوان و فاصله 15 گله با دیگر رقبا، با 29 گل عنوان آقای گلی این فصل بوندسلیگا را با لباس بایرن از آن خود کند.

سری آ؛ چیرو ایموبیله- لاتزیو با 29 گل

اگرچه یک هفته تا پایان رقابت های سری آ باقی مانده است، اما ایموبیله که در چند بازی اخیر لاتزیو به دلیل مصدومیت غایب بوده از شانس بالایی برای دریافت جایزه بهترین گلزن سری آ برخوردار است؛ مگر اینکه ایکاردی 28 گله در جدال رو در روی هفته آخر درخشش فراوانی با لباس اینتر برابر لاتزیو داشته باشد.

لاشامپیونا؛ ادینسون کاوانی- پاری سن ژرمن با 28 گل

در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل لیگ فرانسه، ادینسون کاوانی ستاره اروگوئه ای پی اس جی با 28 گل و فاصله ای زیاد با فلورین تووین 22 گله از مارسی، بار خود را برای آقای گلی لاشامپبونا بسته و به نظر می رسد دریافت این جایزه از سوی او دیگر قطعی شده باشد.

اردیویسه؛ علیرضا جهانبخش- آلکمار با 21 گل

ستاره ایرانی و درخشان آلکمار اگرچه در این تیم در پست مهاجم نوک به میدان نرفت، اما از همان ابتدای فصل نمایش فوق العاده ای در ترکیب آلکمار داشت و در نهایت با هت تریک خود در هفته آخر موفق شد کورس نفسگیر آقای گلی را از یانسن از دن هاخ و برگویس از فاینورد برده و اولین ایرانی آقای گل یکی از لیگ های معتبر فوتبال اروپا لقب بگیرد.