لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس- الجزیره؛ در جستجوی رویای صعود در تهران

فوتبال ترایب- پرسپولیس فردا در شرایطی در استادیوم آزادی میزبان الجزیره امارات خواهد بود که کار آسانی برای شکست 2-3 در امارات ندارد و باید برای دومین صعود متوالی در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله یک چهارم نهایی، رقیب اماراتی را مغلوب کند.

کارنامه اخیر 2 تیم

تیم برانکو در این فصل لیگ قهرمانان در استادیوم آزادی عملکرد بسیار خوبی داشته و در هر 3 دیدار مرحله گروهی موفق به کسب پیروزی و ثبت کلین شیت با نتایجی شده است که اگر هر کدام فردا در دیدار برابر الجزیره رخ دهد، حکم به صعود قرمزپوشان خواهد داد؛ برتری 0-3 برابر نسف قارشی، 0-2 برابر الوصل و 0-1 مقابل السد.

از آن سو الجزیره نیز در فصول اخیر در لیگ قهرمانان در بازی های خارج از خانه نمایش خیلی خوبی نداشته و در 10 دیدار آخر خود 6 شکست، 3 پیروزی و یک تساوی حاصل کار این تیم بوده است.

بازیکنان غایب 2 تیم

خلفان، هافبک تاثیرگذار و هجومی الجزیره در این دیدار به علت مصدمیت غایب خواهد بود و بقیه بازیکنان این تیم مشکلی برای همراهی الجزیره نخواهند داشت.

از آن سو در ترکیب پرسپولیس علیرغم حضور کمال کامیابی نیا در لیست، به نظر می رسد این بازیکن شرایط حضور در ترکیب اولیه برانکو را دارا نیست اما نکته مثبت برای این تیم، بازگشت سید جلال حسینی به ترکیب و قلب خط دفاعی این تیم است.

ترکیب احتمالی پرسپولیس

طبق روال گذشته، قاعدتا علیرضا بیرانوند درون دروازه قرار خواهد گرفت و با بازگشت سید جلال، زوج او و شجاع خلیل زاده در قلب خط دفاعی حضور خواهند یافت و محمد انصاری به جناح چپ منتقل شده و صادق محرمی در سمت راست خط دفاعی قرار خواهد گرفت.

با توجه به غیبت احتمالی کمال کامیابی نیا، احتمالا برانکو از احمد نوراللهی و حسین ماهینی در میانه میدان بهره برده و فرشاد احمدزاده و وحید امیری در سمت راست و چپ خط میانی قرار می گیرند و علی علیپور و سیامک نعمتی، زوج خط حمله قرمزپوشان را تشکیل خواهند داد.

کارنامه مثبت قرمزها برابر اماراتی ها

در 2 فصل اخیر لیگ قهرمانان، پرسپولیس 5 بار به مصاف حریفان اماراتی رفته که به جز دیدار رفت، 4 مصاف دیگر به سود این تیم به پایان رسیده است و پرسپولیس در طول تاریخ لیگ قهرمانان آسیا تنها 2 بار مغلوب رقبای اماراتی شده که یکی سال 2011 با هدایت علی دایی برابر الوحده و دیگری بازی رفت در خانه الجزیره بوده است.

گروه داوری

داور وسط این دیدار ما نینگ از چین بوده و کمک اول کاوییی و کمک دوم شی یانگ خواهند بود که تنها تجربه قضاوت او برای پرسپولیس توام با صعود قرمزها و برتری برابر الاهلی در فصل قبل لیگ قهرمانان و تنها تجربه او برای الجزیره مصادف با شکست 0-3 این تیم برابر پاختاکور بوده است.

آیا پرسپولیس قادر به غلبه بر الجزیره خواهد بود؟

Vote to see the results
32% - 10 votes
32% - 1 vote