جام جهانی 2018 اروپا

ستاره هایی که جام جهانی 2018 را از دست خواهند داد

فوتبال ترایب- دنی آلوس، مدافع باتجربه تیم ملی برزیل به دلیل مصدومیت جام جهانی روسیه 2018 را از دست داد تا به لیست غایبان سرشناس این رقابت ها اضافه شود.

تا امروز، غیبت چند ستاره به دلایلی چون مصدومیت، خداحافظی از عرصه ملی و دلایلی دیگر در جام جهانی قطعی شده است که در ادامه نام آنها را مرور خواهیم کرد؛

کریم بنزما

گلزن فرانسوی رئال مادرید از اکتبر سال 2015 و بعد از اتفاقاتی که در مورد پرونده او و والبوئنا رخ داد، به تیم ملی فرانسه دعوت نمی شود و غیبت این مهاجم گلزنی در جام جهانی 2018 قطعی خواهد بود. در سالهای اخیر بارها اخباری در مورد بخشش بنزما مطرح شد که البته هیچ کدام به واقعیت منجر نشد.

لورین کوشیلنی

لورن کوشیلنی در اویل بازی آرسنال با اتلتیکو مادرید در لیگ اروپا به شدت آسیب دید و در حالی که به شدت درد می‌کشید، به بیرون  از زمین منتقل شد. یک روز بعد کادر پزشکی توپچی ها تایید کرد که کوشیلنی آشیل پاره کرده و با توجه به 6 ماه دوری از میادین، لورن کوشیلنی جام جهانی را از دست داد و در ترکیب تیم ملی فرانسه غایب خواهد بود.

الکس چمبرلین

الکس چمبرلین، هافبک انگلیسی لیورپول که بعد از جدایی از آرسنال فصل درخشانی را در ترکیب لیورپول سپری کرد، در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر رم در آنفیلد آسیب دید تا همانند جام جهانی 2014 و یورو 2016، این تورنمنت مهم را نیز به علت مصدومیت از دست داده و لیست بدشاننسی های او تکمیل شود.

جوئل گومز

جوئل گومز، مدافع انگلیسی لیورپول در فصل جاری عملکرد درخشانی داشت و به احتمال فراوان در لیست تیم ملی انگلیس برای جام جهانی دعوت می شد اما یک مصدومیت غیرمنتظره از ناحیه مچ پا باعث شد گومز نیز در لیست غایبان جام جهانی روسیه 2018 قرار گیرد.

دنی آلوس

ستاره برزیلی پاری سن ژرمن که در فصل جاری عملکرد خوبی در ترکیب این تیم داشته و 2 جام داخلی فرانسه را با این تیم کسب کرد، در جریان دیدار فینال جام حذفی از ناحیه رباط آسیب داده و دیروز پزشکان اعلام کردند این مدافع باتجربه جام جهانی 2018 را از دست داده و در لیست غایبان مهم و سرشناس جام جهانی قرار گیرد.

سرژ گنابری

ستاره جوان و مستعد فوتبال آلمان که این فصل به شکل قرضی در هوفنهایم به میدان رفته و فصل بعد به بایرن مونیخ باز خواهد گشت، از بازیکنن جوانی بود که طی سالهای اخیر مورد اعتماد یوواخیو لوو قرار گرفته و به تیم ملی آلمان نیز دعوت می شد اما مصدومیت از ناحیه کشاله ران فصل را برای گنابری به پایان رساند تا او در اوج جوانی، رویای حضور در جام جهانی را از دست بدهد.

زلاتان

ستاره سوئدی و محبوب لس آنجلس گلکسی، در پایان رقابت های یورو 2016 از بازی های ملی خداحافظی کرد اما بعد از صعود غیرمنتظره سوئد به جام هانی روسیه 2018 تصمیم گرفت دوباره برای تیم ملی کشورش بازی کند. اما این بار این سرمربی تیم ملی سوئد که درخواست او برای بازگشت را رد کرد تا یکی از ستاره های کاریزماتیک دنیای فوتبال، غیبت در جام جهانی را تجربه کند. پاسخ زلاتان چه بود؟ جام جهانی بدون من جام جهانی نیست.