جام جهانی 2018 اسپانیا

ستاره های بارسا؛ تلاش برای فتح یک جام جهانی دیگر

فوتبال ترایب- بارسلونا با داشتن نماینده در تیم هایی مدعی چون آرژانتین، اسپانیا، فرانسه و آلمان، امیدوار است یکی از بازیکنان این تیم طعم شیرین قهرمانی در روسیه 2018 را بچشند.

پیش از این ویکتور والدس، کارلس پویول، ژاوی، داوید ویا، پدرو رودریگس، جرارد پیکه، سرخیو بوسکتس و آندرس اینیستا، در ترکیب تیم ملی اسپانیا که در جام جهانی ٢٠١٠ آفریقای جنوبی قهرمان شد به میدان رفتند که البته داوید ویا چند روز قبل از آغاز جام جهانی راهی بارسلونا شده بود و هنوز در دیداری رسمی برای این تیم به میدان نرفته بود اما به هر حال با داشتن 8 نماینده در تیم قهرمان، جام جهانی 2010 بهترین تورنمنت برای بارسلونا بوده است.

همچنین روماریو در سال 1994 و ریوالدو در سال 2002، با تیم ملی برزیل و در هنگامیکه هنوز لباس بارسلونا را بر تن داشتند موفق به کسب قهرمانی در جام جهانی شدند.

اما هکتور اسکارن (اروگوئه ١٩٣٠)، دیگو مارادونا (آرژانتین ١٩٨٦)، رونالدو (برزیل ١٩٩٤ و ٢٠٠٢)، لیلین تورام، امانوئل پتی، لوران بلان، کریستوفر دوگاری و تیری آنری (فرانسه ١٩٩٨)، ادمیلسون، جولیانو بلتی و رونالدینیو (برزیل ٢٠٠٢)، جیانلوکا زامبروتا (ایتالیا ٢٠٠٦) و سسک فابرگاس (اسپانیا ٢٠١٠)، بازیکنانی بودند که در مقطع لباس بارسلونا را بر تن داشته و قهرمان جهان نیز شده اند اما این بازیکنان در سالی که قهرمان جهان شده اند عضو بارسا نبوده اند.