لیگ قهرمانان آسیا استقلال

یک هراس تاریخی؛ استقلال باز هم حذف خواهد شد؟

فوتبال ترایب- استقلال در بازی رفت و علیرغم ارائه نمایشی برتر در نیمه اول، با یک گل در اصفهان مغلوب ذوب آهن شد تا شانس این تیم برای صعود کاهش یابد. در طول ادوار برگزاری لیگ قهرمانان، استقلال تا به حال 4 بار در مرحله یک هشتم نهایی بازی کرده که 3 بار نتیجه آن حذف بوده است.

استقلال 2 – 3 الشباب عربستان 3؛ سال 2010

استقلال اولین بار در لیگ قهرمانان در سال 2010 موفق به صعود از مرحله گروهی شد اما در آن مقطع بازی های حذفی به صورت تک مسابقه و در خانه تیم صدرنشین برگزار می شد و تیم صمد مرفاوی در دیداری که اسیر بدسانشی های فراوانی شد، با نتیجه 2-3 در عربستان مغلوب الشباب شده و وداع تلخی با این مسابقات داشت.

استقلال 0 – سپاهان 2؛ سال 2012

در فصلی که پرویز مظلومی هدایت آبی پوشان را بر عهده داشت، این تیم  باز هم به دلیل دوم شدن در گروه خود در تک بازی در اصفهان مهمان ساهان بود اما با دریافت 2 گل در نیمه اول از سوکای و هادی عقیلی، تکلیف استلال خیلی زود روشن شد و در نهایت این دیدار، آخرین روز سرمربیگری پرویز مظلومی در دوره اول حضورش در استقلال بود.

استقلال 3-2 الشباب امارات؛ سال 2013

اما یک سال بعد استقلال با هدایت امیر قلعه نویی، با قدرت در گروه مرگ و در حضور الهلال، العین و الریان صدرنشین شد و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف الشباب امارات رفت و با برتری 2-3 در بازی رفت و تساوی 0-0 در تهران، به راحتی و برای اولین و آخرین بار از مرحل یک هشتم نهایی گذشته و در نهایت با برتری مقابل بوریرام تایلند به نیمه نهایی هم رسید.

استقلال 2 – العین 6؛ سال 2017

آبی های پایتخت با هدایت علیرضا منصوریان، در بازی رفت در تهران با تک گل کاوه رضایی العین را مغلوب کردند اما در دیدار برگشت جهنمی در انتظار استقلال بود و این تیم با شکست 1-6، بدترین عملکرد خود در تاریخ رقابت های برون مرزی را به ثبت رسانده و در نهایت به شکل مفتضحانه ای از لیگ قهرمانان حذف شد.

آیا استقلال قادر به گذر از سد ذوب آهن خواهد بود؟

Vote to see the results
31% - 9 votes
30% - 2 votes