اروپا ایتالیا

یوونتوس و آلگری؛ فاتحان بی رقیب آسمان ایتالیا

فوتبال ترایب- یوونتوس با برتری قاطعانه برابر میلان در فینال کوپا ایالیا یک بار دیگر ثابت کرد در دوران حاضر حداقل در ایتالیا کاملا بی رقیب است.

بیانکونری اگرچه در 45 قیقه اول قادر به گشودن دروازه روسونری نبود، اما طی 8 دقیقه و از دقیقه 54 تا 62 سه بار موفق به گلزنی شد که مهدی بن عطیه با دبل و داگلاس کاستا روی اشتباهات عجیب دوناروما موفق شدند تکلیف قهرمانی در کوپا ایتالیا را یکسره کنند و در ادامه کالینیچ تعویض طلایی یوونتوس شده و به اشتباه دروازه خودی را گشود تا در نهایت یوونتوس با 4 گل رقیب نگون بخت خود را مغلوب کند.

حالا ماکسی آلگری تبدبل به اولین سرمربی تاریخ ایتالیا شده که طی 4 فصل متوالی تیمش را به قهرمانی در کوپا ایتالیا می رساند و یوونتوس تحت هدایت او در 4 فصل اخیر هم در سری آ و هم در جام حذفی به قهرمانی رسیده است (البته فتح سری آ تنها روی کاغذ هنوز قطعی نشده است)

حتی اگر یوونتوس هر 2 بازی بعدی خود در سری آ را مغلوب شود، اختلاف تفاضل آنها با ناپولی به حدی است که تقریبا غیرقابل جبران باشد و حالا بانوی پیر برای هفتمین سال متوالی، فتح اسکودتو را نیز جشن خواهد گرفت.

3 قهرمانی زیر نظر کونته و 4 قهرمانی زیر نظر آلگری، یوونتوس سالهای اخیر را در ایتالیا بی رقیب کرده و رویای پایان سلطنت این تیم حالا به فصول آتی موکول شده است.