لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

رئال مادرید- لیورپول؛ متخصص نتیجه گیری در فینال

فوتبال ترایب- رئال مادرید و لیورپول در شرایطی در تاریخ 5 خرداد در کیف به مصاف هم خواهند رفت که هر 2 تیم سابقه خوبی در فینال داشته اند.

بعد از سالها، 2 تیم پرافتخر و با سابقه ای درخشان در تاریخ مسابقات باشگاهی اروپا به فینال رسیده اند و همین موضوع پیش بینی را در مورد قهرمان لیگ قهرمانان دشوار ساخته است.

در تاریخ رقابت های اروپایی شامل جام باشگاه های اروپا و لیگ قهرمانان، رئال مادرید تا به حال 15 بار موفق به رسیدن به فینال شده که آمار شگفت انگیز 12 قهرمانی و 80 درصد پیروزی را به ثبت رسانده است.

اما لیورپول نیز با کسب 5 پیروزی از 7 فینال، در رتبه دوم رده بندی بهترین نتیجه گیری در فینال ها با 71 درصد کسب پیروزی قرار دارد.

در رتبه سوم درصد موفقیت در فینال، آژاکس قرار گرفته که از 6 فینال خود موفق به کسب 4 پیروزی و 67 درصد موفقیت شده و میلان با 7 پیروزی از 11 فینال و 64 درصد پیروزی، بارسلونا با 5 برد در 8 فینال، 63 درصد پیروزی و اینتر و منچستریونایتد با 3 موفقیت در 5 فینال و 60 درصد برد و بایرن با 5 برد در 10 فینال و 50 درصد کامیابی،  در رتبه های بعدی قرار دارند. البته این رده بندی در مورد تیم هایی است که حداقل 5 بار راهی فینال شده اند.