لیگ قهرمانان آسیا استقلال

پرسپولیس و استقلال؛ قربانی قلعه تایم

فوتبال ترایب- با شکست استقلال در فولادشهر در دقایق پایانی برابر ذوب آهن، حالا کار آبی های پایتخت برای صعود به مرحله بعد دشوار شده است.

اگرچه دیروز استقلال در بخش یادی از بازی مقابل ذوب آهن عملکرد خوبی داشته و حتی در دقایق زیادی بهتر از حریف بازی می کرد، اما سناریوهای اخیر باز هم تکرار شد و تیم تحت هدایت قلعه نوعی با برتری در دقایق پایانی، مدعی اول صعود لقب گرفت.

در اولین سفر استقلال با هدایت وینفرد شفر سرمربی آلمانی خود به اصفهان، اگرچه آبی پوشان با تک گل وریا غفوری در نیمه اول از حریف پیش افتادند، اما در نیمه دوم ذوب آهن توسط کی روش استنلی و محمد حسینی هر 2 گل خورده را جبران کرد که گل دوم این تیم در دقایق پایانی به ثمر رسید. بدین ترتیب بعد از شکست مقابل پرسپولیس در دومین هفته ورود شفر، دومین باخت استقلال نیز رقم خورد.

تیم ژنرال همین سناریو را در هفته های پایانی لیگ برابر پرسپولیس نیز تکرار کرد و اگرچه قرمزها با گل علیپور در فولادشهر پیش افتادند، اما گل لحظات پایانی باز هم کی روش استنلی برتری و البته نایب قهرمانی را برای ذوب آهن به ارمغان آورد.

دیروز و همانطور که پیش بینی می شد، تیم امیر قلعه نوعی بیشتر به دنبال گل نخوردن بود و همانطور که سرمربی ذوب آهن نیز اشاره کرد، خوش شانسی و البته درخشش رشید مظاهری در ثبت کلین شیت این تیم نقشی مهم داشت.

اما به هر حال و روی اشتباه عجیب روزبه چشمی در دقایق پایانی، این بار ذوب آهن با یک پنالتی بادآورده استقلال را شکست داد تا اتفاقات ماه های اخیر برابر 2 غول پایتخت تکرار شود؛ حالا ژنرال راه غلبه بر استقلال و پرسپولیس را شاید از همه در غرب آسیا بهتر می داند.