لیگ ایران استقلال

امیر قلعه نویی؛ فصل جدایی از کدورت ها

فوتبال ترایب- فارغ از توانایی های فنی و نتایج بسیار خوب امیر قلعه نویی، تغییر بزرگی در خلق و خوی این سرمربی 54 ساله ایجاد شده است.

اگرچه دیروز تیم امیر قلعه نویی با غلبه بر استقلال موفق شد گام بلندی برای صعود به مرحل بعد لیگ قهرمانان بردارد و او در قامت هدایت ذوب آهن و تراکتور سازی در سالهای اخیر نتایج قابل دفاعی گرفته است، اما خصیصه نتیجه گیری بخش لاینفک کارنامه ژنرال در حدود 20 سال دوران مربیگری او بوده و قلعه نویی معمولا هر جا بوده، کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته است.

اما تفاوت بزرگ، در رفتار امیر ایجاد شده است. بر خلاف گذشته که او عادت داشت با تمام ارکان فوتبالی از رئیس فدراسیون گرفته تا پایین ترین سطوح درگیر شود، مثبت اندیشی تبدیل به خصیصه اصلی رفتاری او طی فصول اخیر شده است.

مصاحبه های امیر اردشیر و فعالیت او در شبکه های اجتماعی دیگر تنها مختصص به بازگو کردن یک مشکل اجتماعی شده و او به هر شهری که سفر می کند، سعی بر اشاره به یکی از مشکلات بزرگ مردم آن منطقه دارد.

در ماه های اخیر، او به کلی کدورت های خود با کارلوس کی روش را کنار گذاشته، با تعریف از برانکو خود را در دل هواداران پرسپولیس جای داده است، بعد از انتخاب به عنوان برترین مربی ماه فروردین از عادل فردوسی پور حلالیت خواست و مهم تر از همه دیروز بار دیگر آغوش خود را برای دشمن درجه یک سالهای اخیرش یعنی مهدی رحمتی باز کرد.

برای مرور درگیری های لفظی او در فروردین 95 و در حین بازی استقلال و تراکتور سازی در استادیوم آزادی با مهدی رحمتی یا انتقادهای سریالی از چشم آبی ها با مضمون زیر سوال بردن کی روش، لازم نیست خیلی به حافظه تاریخی خود رجوع کنیم اما این امیر اردشیر، حالا مقبول تر از همیشه در سودای کسب اولین افتخار آسیایی خود بوده و حالا در جنگ فنی از نظر خودش با غربی ها از جمله کی روش، شفر و برانکو، موفق تر از همشیه به نظر می رسد.