جام جهانی 2018 اروپا

سه لحظه مهم رونالدو در جام های جهانی

فوتبال ترایب- کریستیانو رونالدو امید اول تیم ملی پرتغال برای درخشش در جام جهانی 2018 خواهد بود. این ستاره 33 ساله در 3 دوره قبلی حضور خود در جام های جهانی عملکرد پرفراز و نشیبی داشته و ما در ادامه 3 لحظه ثبت شده توسط ستاره پرتغالی در ادوار مختلف جام جهانی را مرور خواهیم کرد؛

پرتغال- ایران؛ جام جهانی 2006

ستاره جوان پرتغالی بعد از درخشش در یورو 2004 و ترکیب منچستریونایتد، حالا دیگر تبدیل به مهره ثابت پرتغال شده و در دومین حضور خود در جام جهانی موفق شد اولین گل خود را به ثمر برساند.
پرتغال در نیمه دوم صاحب یک ضربه پنالتی برابر تیم ملی ایران شد که رونالدو با ضربه ای محکم و غیرقابل مهار آن را تبدیل به گل کرده تا این تیم با برتری 0-2، صعود خود را از مرحله گروهی قطعی کند.

پرتغال- انگلیس؛ جام جهانی 2006

رونالدوی جوان در آن مقطع هم تیمی وین رونی و بسیاری دیگر از ستاره های تیم ملی انگلیس بود و در حالیکه این با یک چهارم نهایی با تساوی بدون گل در جریان بود، رونالدو در اواسط بازی زمینه اخراج وین رونی را با زیرکی فراهم کرد و بعد به سوی نیمکت خود چشمک زد که این اتفاق باعث عصبانیت شدید هواداران فوتبال در انگلیس و عامل اصلی حذف سه شیرها از جام جهانی لقب گرفت. همچنین در ضربات پنالتی رونالدو پشت توپ قرار گرفته و با گل کردن توپ، موفق شد عامل اصلی انگلیس لقب گیرد.

پرتغال- غنا، جام جهانی 2014

رونالدو با آسیب دیدگی و در شرایطی نه چندان مساعد راهی برزیل 2014 شد و شکست 0-4 برابر آلمان در بازی اول و در ادامه تساوی 2-2 مقابل آمریکا این تیم را تا آستانه حذف از جام جهانی پیش برد.

در بازی آخر پرتغال علیرغم برتری 1-2 برابر غنا با گل پیروزی بخش رونالدو، در نهایت از جام جهانی حذف شد تا رونالدو که ۷۰ شوت طی ۳ بازی به سمت دروازه حریفان زده و تنها یک گل به ثمر رساند، دوباره با ناکامی راهی خانه شود.