لیگ قهرمانان آسیا استقلال

ذوب آهن 1-0 استقلال: شکست دوباره آبی ها در فولادشهر

فوتبال ترایب- استقلال در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در خانه ذوب آهن با گل ثانیه های پایانی جورجی ولسیانی از روی نقطه پنالتی شکست خورد.

در این دیدار دو تیم نمایش متعادلی داشتند و هر کدام موقعیت های خوبی را برای گلزنی از دست دادند اما در نهایت این شاگردان امیر قلعه نویی بودند که علی رغم 10 نفره شدن در دقایق پایانی توانستند به گل برتری برسند و با امیدواری بیشتری در انتظار دیدار برگشت باشند. 

نیمه اول:

استقلالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 15 به گل  برسند اما شوت تماشایی داریوش شجاعیان به تیر دروازه ذوب آهن برخورد کرد.

در ادامه دو تیم نمایش متعادلی داشتند و در دقیقه 36 این ذوب آهن بود که می توانست توسط حدادی فر به گل برسند اما ضربه او ر ا رحمتی دفع کرد. مهمترین اتفاق دقایق پایانی نیمه اول، مصدومیت داریوش شجاعیان بود که جای خود را به علی قربانی داد و در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

نیمه دوم:

نیمه دوم را ذوب آهن بهتر شروع کرد و در دقیقه 51، چیزی نمانده بود که ضربه سر محمدرضا حسینی، دروازه استقلال را باز کند اما رحمتی با واکنشی دیدنی، دروازه تیمش را بسته نگه داشت.

در ادامه تیم میزبان بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و استقلالی ها به دنبال رسیدن به گل روی ضدحملات بودند. بازی به همین شکل دنبال شد اما به نظر می رسید که بازی با تساوی بدون گل به پایان خواهد رسید ولی در دقایق پایانی اتفاقات دیگری رخ داد.

ابتدا نژاد مهدی که یک کارت زرد داشت، به دلیل درگیری با فرشید اسماعیلی، کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد. پس از آن در وقت های تلف شده، توپ در محوطه جریمه استقلال به دست روزبه چشمی خورد و داور اعلام پنالتی کرد. ولسیانی پشت ضربه ایستاد و برخلاف جهت حرکت رحمتی، توپ را وارد دروازه کرد. استقلال زمانی برای جبران نداشت و بازی با برتری 1-0 ذوب آهن به پایان رسید.

ترکیب دو تیم:

ذوب آهن: رشید مظاهری، میلاد فخرالدینی، محمد نژاد مهدی، محمد ستاری، جورجی ولسیانی، حمید بوحمدان، بختیار رحمانی، مرتضی تبریزی، محمدرضا حسینی و کی روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه نویی

استقلال: مهدی رحمتی، وریا غفوری، مجید حسینی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، سرور جپاروف، داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی

سرمربی: وینفرد شفر

آیا نتیجه دیدار تیم های ذوب آهن و استقلال عادلانه بود؟

Vote to see the results
30% - 0 votes
30% - 4 votes