لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

باخت عجیب پرسپولیس به الجزیره؛ محصول مشترک

فوتبال ترایب- حالا و با پذیرش شکست 2-3 در برابر الجزیره در امارات، حضور پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در هاله از ابهام قرار دارد.

اگرچه پیش بینی می شد با توجه به صدرنشینی پرسپولیس و نمایش نه چندان مطمئن الجزیره، قرمزها کار سختی حتی در امارات هم نداشته باشند اما تیم برانکو در دیداری عجیب مغلوب شد. در ادامه دلایل این شکست را بررسی خواهیم کرد؛

اشتباهات فردی؛

در تمام طول 90 دقیقه، بازیکنان پرسپولیس بدون تمرکز و با پاس های اشتباه، خطاهای بی مورد که آخرین آن منجر به گل دقیقه 95 شد، جا ماندن برابر سرعت بازیکنان حریف و اصرار بی مورد روی تیه به مهارت های فردی، فرصت را برای گلزنی الجزیره ایجاد می کردند.

افزایش تردیدها در مورد بیرانوند؛

علیرغم 2 فصل حضور در پرسپولیس، هواداران این تیم برای به یادآوردن تنها چند مهار خوب از علیرضا بیرانوند باید به ذهن خود فشار آورند؛ دیروز و مانند همیشه، بیرانوند در مواجهه با تمام موقعیت های الجزیره یک تسلیم محض بود و این در حالیست که یک تیم بزرگ برای موفقیت به یک گلر آماده نیاز دارد.

خط دفاعی بدون سید جلال؛ اتوبان

باز هم ثابت شد که بدون حضور سید جلال حسینی، خط دفاعی پرسپولیس کاملا آسیب پذیر است. با مرور گل دوم در می یابیم که 2 مهره الجزیره بین 5 بازیکن اصلی خط دفاعی پرسپولیس به راحتی با بیرانوند تک به تک می شوند و محمد انصاری و شجاع خلیل زاده تنها نظاره گر هستند.

کمال و نور اللهی؛ در حسرت لیگ پانزدهم

در لیگ پانزدهم همکاری و هماهنگی فوق العاده کامیابی نیا و نوراللهی یکی از عوامل اصلی بازی های روان و به یادماندنی پرسپولیس بود اما افت فاحش خط میانی پرسپولیس و کندی برابر ضدحملات رقبا، باعث بالا رفتن نرخ تبدیل موقعیت به گل تیم های رقیب پرسپولیس می شود.

اصرار کادر فنی روی روش های قابل پیش بینی

بر خلاف فصول قبل، سبک بازی پرسپولیس برانکو کاملا قابل پیش بینی بوده و این تیم تنها با تکیه بر حرکات امیری و احمدزاده در کناره ها، به ندرت بازی و نفوذ در عمق را در دستور کار قرار می دهد و شناسایی این روش خیلی هم برای رقبا دشوار نیست.

آیا پرسپولیس قادر به گذر از سد الجزیره خواهد بود؟

Vote to see the results
31% - 6 votes
30% - 0 votes