لیگ قهرمانان آسیا استقلال

استقلال- ذوب آهن؛ شفر به دنبال انتقام از قلعه نویی

فوتبال ترایب- استقلال و ذوب آهن که جنگ فشرده ای برای کسب نایب قهرمانی لیگ برتر داشتند، حالا در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم خواهند رفت.

 

گرچه آبی های پایتخت در گروه مرگ قرار داشته و رقبایی چون الهلال، الریان و العین را پیش روی خود می دیدند، اما نتایج بسیار خوبی گرفته و با 3 پیروزی و ۳ تساوی و کسب ۱۲ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین به این مرحله راه پیدا کرد

تیم امیر قلعه نوعی نیز که با تیم قدرتمند الدحیل همگروه بود، نمایش پرفراز و نشیبی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان داشت اما در نهایت  ذوب آهن نیز با 2 پیروزی، یک تساوی و ۳ شکست و کسب ۷ امتیاز به عنوان تیم دوم از گروه دو راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

شفر در خصوص این دیدار گفت: قبل از شروع مسابقات کسی این شانس را برای ما قائل نبود ما حتی صعود کنیم اما الان خوشحالم که به مرحله حذفی راه یافته ایم.

وقتی ۱۰ دقیقه از بازی ذوب‌ آهن و لوکوموتیو تاشکند را تماشا کردم فهمیدیم این تیم به مرحله بعد صعود می‌کند. در دوران مربیگری‌ بارها دیده ام که با یک تیم آلمانی به مصاف حریف آلمانی می رود و در فینال شهر منچستر، فرانکفورت و گلادباخ به مصاف همم رفتند و من امیدوارم AFC این شرایط را اصلاح کند.

امیر قلعه نوعی سرمربی ذوب آهن نیز در مورد این بازی گفت: هرگز علاقه ای به انجام این بازی نداشتم زیرا در نهایت یک تیم ایرانی حذف خواهد شد. اگر ما قصد داریم استقلال را مغلوب کنیم باید ارتباط خط هافبک و مهاجمان این تیم قطع شود. با توجه به اینکه در اصفهان بازی می کنیم نباید گل بخوریم و سعی کنیم بهترین عملکرد را ارائه دهیم.

غایبان بزرگ:

امروز اخباری در خصوص مصدومیت خالد شفیعی و غیبت او برابر استقلال منتشر شد. همچنین مامه تیام علیرغم سفر به اصفهان، بعید است در ترکیب ابتدایی آبی ها قرار گیرد.

سوژه بزرگ: تقابل امیر قلعه نوعی برابر استقلال همیشه از جذابیت فراوانی برخوردار بوده و ژنرال در تقابل با چشم آبی نیمکت استقلال قصد دارد ثابت کند هنوز هم بهتریت گزینه برای این تیم است.

به نظر شما کدام تیم راهی مرحله بعد خواهد شد؟

Vote to see the results
32% - 5 votes
31% - 0 votes