لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

الجزیره 3-2 پرسپولیس: شکست قرمزها با کلکسیون اشتباهات

فوتبال ترایب- پرسپولیس در دیداری که بازیکنان این تیم اشتباهات فردی زیادی داشتند، در خانه الجزیره 3-2 شکست خورد اما همچنان از شانس زیادی برای صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان دارند.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این دیدار ابتدا با گل علی علیپور پیش افتادند و نیمه اول با برتری به پایان رساندند اما در نیمه دوم سه بار دروازه شان را باز شده دیدند و تک گل گادوین منشا از روی نقطه پنالتی هم نتوانست مانع از شکست قرمزها شود.

البته با این نتیجه، پرسپولیسی ها می توانند تنها با پیروزی 1-0 در دیدار برگشت هم به مرحله بعد صعود کنند.

نیمه اول:

دوتیم بازی را متعادل آغاز کردند و این روند تا دقیقه 30 بازی ادامه داشت. در این دقایق بازی بیشتر در میانه زمین در جریان بود اما در دقایق پایانی نیمه اول، پرسپولیسی ها بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و سرانجام در دقیقه 42 به گل برتری رسیدند.

روی یک ارسال دیدنی از وحید امیری از سمت چپ بود که علی علیپور با ضربه سر کار را تمام کرد. این نتیجه تا پایان نیمه اول پابرجا بود و قرمزها با برتری 1-0 به رختکن رفتند. 

نیمه دوم:

تیم میزبان نیمه دوم را بهتر شروع کرد و خیلی زود به گل تساوی رسید. روی تعلل مدافعان پرسپولیس، علی مبخوت پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دیدنی، دروازه علیرضا بیرانوند را باز کرد.

برتری الجزیره بعد از این گل ادامه پیدا کرد و این تیم سرانجام در دقیقه 77 به گل دوم رسید. این بار روی پاس در عمق مبخوت بود که رومارینیو با بیرانوند تک به تک شد و با یک ضربه بغل پا، دروازه را باز کرد.

اما این برتری تنها 5 دقیقه پا برجا بود و پرسپولیسی ها خیلی زود گل تساوی را زدند. برخورد توپ را به دست بازیکن الجزیره در محوطه جریمه این تیم باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. منشا که پشت ضربه قرار گرفت ضربه اول را از دست داد اما داور دستور به تکرار ضربه داد. خود منشا بار دیگر پشت توپ ایستاد و برخلاف جهت حرکت دروازه بان الجزیره، دروازه را باز کرد.

در دقایق پایانی بازی کمی از تب و تاب افتاد و انتظار می رفت که با همان نتیجه 2-2 به پایان برسد اما الجزیره روی یک ضربه ایستگاهی به گل سوم رسید. روی یک ارسال خوب به محوطه جریمه پرسپولیس، الحمدی با ضربه سر توانست کار را تمام کند و پیروزی 3-2 الجزیره را رقم بزند. 

ترکیب دو تیم:

الجزیره: علی خصیف، محمد فوزی، مسلم فایز، محمد المسلمی، مبارک بوصوفه، سالم راشد، یعقوب الحوسنی، محمد العطاس، خلیفه الحمادی، روماریو داسیلوا و علی مبخوت

سرمربی: هنک تن کاته

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، صادق محرمی، حسین ماهینی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، وحید امیری، سیامک نعمتی، فرشاد احمدزاده و علی علیپور

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

آیا پرسپولیس در دیدار مقابل الجزیره، مستحق شکست بود؟

Vote to see the results
30% - 4 votes
31% - 1 vote