جام جهانی 2018 ایران

جام جهانی ۲۰۱۸، پایان کار کی روش در تیم ملی؟

فوتبال ترایب- شرایط برای ادامه کار کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی هنوز به طور کامل مهیا نیست و شاید او بعد از جام حهانی دیگر سرمربی ایران نباشد.

دیروز کارلوس کی روش در مصاحبه ای بلند مدعی شد از روند آماده یازی بازیکنان برای جام جهانی آماده نیست و اتفاقات مطابق میل او پیش نرفته است.

در حالیکه حدود 40 روز تا اولین بازی ایران در جام جهانی فرصت باقی مانده، هنوز اردوی آماده سازی آغاز نشده و حضور بازیکنان در اردوی باشگاهی برای دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باعث شده اردوی فعلی تیم ملی با تعداد نفراتی کم و به شکل غیر رسمی در حال پیگری باشد.

غیبت کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی ایران که معمولا در مراسم های برون مرزی حضور می یافت، در قرعه کشی جام ملت ها تعجب برانگیز بود اما این سرمربی باتجربه مدعی شد بعید است بعد از جام جهانی و در آن مقطع جام ملت ها سرمربی تیم ملی ایران باشد و به همین دلیل تصمیم گرفته در این مراسم حضور نیابد.

اگرچه در ماه های گذشته مهدی تاج ادعا کرده بود برای تمدید قرارداد کی روش و ادامه حضور او بعد از جام جهانی به توافق رسیده است، اما برخی نشریات مدعی شدند این توافق هنوز حاصل نشده زیرا فدراسیون فوتبال در تلاش برای بستن قرارداد به مدت 6 ماه و تا پایان جام ملت های آسیاست، اما کارلوس کی روش علاقمند به انعقاد قراردادی بلندمدت است و می خواهد تا 4 سال دیگر و پایان جام جهانی 2022 هدایت تیم ملی را بر عهده داشته باشد.

کی روش در طول سالهای حضور در ایران نشان داده علاقمند به بستن قراردادی بلندمدت برای روشن شدت برنامه های خود برای سالهای آتی است و بعید است زیر بار تمدید قرارداد برای کوتاه مدت که در فوتبال جهان در مورد سرمربیان نامدار کاربردی ندارد، برود.

به هر حال در مقطعی که حداقل رقبای آسیایی در حال برگزاری اردوهای مناسب و همچنین برنامه ریزی از مدت ها قبل برای برگزاری دیدارهای دوستانه با حریفانی نامدار بوده اند، فوتبال ایران هنوز در حل کردن مسئله تعامل تیم ملی و باشگاه ها و ایجاد شرایطی مناسب برای حفظ منافع هر 2 طرف ناتوان بوده و در فاصله کوتاهی تا آغاز جام جهانی، تنش بین طرفین به اوج رسیده است.

نظر شما در مورد ادامه همکاری کارلوس کی روش با تیم ملی ایران چیست؟

Vote to see the results
30% - 1 vote
32% - 2 votes
32% - 119 votes