انگلیس اسپانیا

تاریخ حکم به برتری رئال مادرید برابر لیورپو.ل می دهد

فوتبال ترایب- تاریخ موید آن است که لیورپول برای غلبه بر رئال مادرید و فتح لیگ قهرمانان اروپا، کار بسیار دشواری برابر تیمی از لالیگا پیش رو دارد.

در طی 10 سال اخیر، تیم های اسپانیا و انگلیس 27 بار در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا با هم بازی کرده اند که 23 پیروزی سهم تیم های اسپانیایی و تنها 4 برد سهم تیم هایی از جزیره بوده است.

در 10 فصل اخیر، رقبای اسپانیایی و انگلیسی 17 بار در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم تیم های اسپانیا 15 پیروزی و سهم حریفان انگلیسی فقط 2 پیروزی بوده است.

همچنین در 8 فینال در مجموع بین تیمی از انگلیس و اسپانیا، 6 قهرمانی نصیب لالیگایی ها و 2 جام نیز نصیب انگلیسی ها شده است.

4 تقابل آخر 2 کشور شامل آرسنال- اتلتیکومادرید در لیگ اروپا، بارسلونا- چلسی در لیگ قهرمانان، سویا- منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان و رئال مادرید- منچستریونایتد در سوپرکاپ اروپا همگی به سود تیم های اسپانیا خاتمه یافته و آخرین پیروزی انگلیسی ها به نبرد یونایتد و سلتاویگو در فصل قبل لیگ اروپا مربوط می شود.

بهترین پیروزی سالهای اخیر لیگ برتری به سال 2015 و پیروزی در مجموع 0-4 لیورپول برابر ویارئال مربوط می شود اما در دیگر موارد معمولا نمایندگان لالیگا فاتح تمام و کمال برابر رقبای انگلیسی بوده اند.