لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

بررسی عملکرد پرسپولیس در آسیا؛ در سودای جبران

فوتبال ترایب- پرسپولیس در حالی فردا در اولین مرحله حذفی لیگ قهرمانان به مصاف الجزیره می رود که معمولا عملکرد خوبی در این مرحله نداشته است و امسال به دنبال تکرار روزهای تلخ گذشته است.

برای اولین بار تیم پرستاره پرسپولیس در آن مقطع در سال 2009 با هدایت نلو وینگادا موفق به صعود از مرحله گروهی شد اما رویارویی با بنیادکار در مرحله یک هشتم پایان کار آنها بود. حریف ازبکستانی موفق شد در تهران و مقابل صد هزار تماشاگر با تک گل ریوالدوی برزیلی پرسپولیس را شکست دادن و راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شود.

در سال 2012، قرمز پوشان پایتخت این بار با سرمربیگری مصطفی دنیزلی در حالیکه بخت اول صدرنشینی بودند، با نتایج ضعیف در 22 هفته پایانی دوم شدند تا این بار در عربستان مهمان الاتحاد باشند. شکست 0-3 در عربستان و ارائه یک نمایش ضعیف باعث پایان کار سرمربی ترکیه ای روی نیمکت پرسپولیس و حذف دوباره از لیگ قهرمانان بود.

در سال 2015، این بار پرسپولیس در مرحله گروهی با حضور حمید درخشان روی نیمکت خود به رتبه دوم رسید تا حریف الهلال در مرحله یک هشتم شود. قرمزپوشان که در این دیدار برانکو را به عنوان سرمربی در اختیار داشتند، اگرچه در تهران با گل دقایق پایانی 0-1 الهلال را مغلوب کردند، اما در عربستان با 3 گل مغلوب این تیم شدند تا باز هم در این مرحله حذف شوند.

اما بهترین عملکرد پرسپولیس مربوط به فصل قبل لیگ قهرمانان می شود. علیرغم دوم شدن در گروه، آنها در ابتدا در مرحله یک هشتم نهایی با برتری برابر لخویا راهی دور بعد شدند و با بازگشتی بزرگ برابر الاهلی عربستان، برای اولین بار صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را تجرب کردند اما این بار باز هم الهلال مانع ادامه مسیر پرسپولیس شد و شکست 2-6 در مجموع، پایان کار تیم برانکو در فصل قبل لیگ قهرمانان شد.

آیا پرسپولیس امسال قادر به جبران ناکامی های خود در آسیا خواهد بود؟

Vote to see the results
31% - 9 votes
30% - 0 votes