اروپا اسپانیا

اینیستا و ال کلاسیکو؛ به یادماندنی ترین نمایش های مرد آرام برابر رئال

فوتبال ترایب- بارسلونا فردا در نوکمپ میزبان رئال مادرید خواهد بود و این دیدار آخرین حضور آندرس اینیستا در ال کلاسیکو خواهد بود. به همین بهانه نگاهی داشتیم به خاطره انگیزترین نمایش های این هافبک باتجربه مقابل رقیب و دشمن قدیمی:

بارسلونا 3-0 رئال مادرید (05-2004)

اینیستا در این دیدار تنها 18 دقیقه بازی کرد اما برای او که اولین ال کلاسیکو اش را تجربه می کرد، همین هم کافی بود تا یک روز به یادماندنی را پشت سر بگذارد. بارسلونا در این دیدار با گل های اتوئو، فن برونکهورست و رونالدینیو (پنالتی) به پیروزی رسید و اینیستا در دقیقه 72 به جای هنریک لارسن به میدان رفت.

بارسلونا 5-0 رئال مادرید (11-2010)

در اولین حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت رئال مادرید در ال کلاسیکو، بارسلونا نمایش فوق العاده ای داشت و با 5 گل به پیروزی رسید. در این بین اینیستا هم عملکرد درخشانی داشت و پاس گل اول تیمش را برای ژاوی فراهم کرد. این یکی از بهترین پیروزی بارسا در ال کلاسیکو با حضور اینیستا بود. 

 

بارسلونا 3-2 رئال مادرید (12-2011)

این هم یکی از جذاب ترین دیدارهای بارسلونا و رئال مادرید با هدایت پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو بود که در نهایت به قهرمانی بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا منجر شد. بعد از اینکه بازی رفت در برنابئو با تساوی 2-2 به پایان رسید، بارسلونا در دیدار برگشت 3-2 پیروز شد و فاتح این جام شد. اینیستا با زدن گل اول، مسیر تیمش برای پیروزی را هموار کرد.

رئال مادرید 3-4 بارسلونا (14-2013)

تنها فصل حضور تاتا مارتینو روی نیمکت بارسا چندان درخشان نبود اما یکی از روزهای به یادماندنی اش، پیروزی 4-3 در سانتیاگو برنابئو بود که به لطف درخشش اینیستا به دست آمد. او در این دیدار یک گل زد و یک پنالتی هم گرفت تا بارسا در خانه حریف 10 نفره به پیروزی برسد. در این دیدار سرخیو راموس در دقیقه 63 اخراج شد و خطای پنالتی را هم ژابی آلونسو روی اینیستا مرتکب شد.

رئال مادرید 0-4 بارسلونا (16-2015)

احتمالا بهترین نمایش اینیستا در ال کلاسیکوها در این دیدار رقم خورد. او در این دیدار یک گل زد و یک پاس گل داد تا به سومین بازی بارسا تبدیل شود که هواداران رئال در سانتیاگو برنابئو او را تشویق می کنند.

بارسلونا 1-1 رئال مادرید (17-2016)

اینیستا پیش از این دیدار مصدوم بود و به همین دلیل در 30 دقیقه پایانی به زمین رفت اما در همان دقایق اندک هم کلاس بالایش را به نمایش گذاشت. هرچند بارسلونا نتوانست برتری یک گله اش که با گل دقیقه 53 لوئیس سوارز به دست آمده بود را حفظ کند و راموس در ثانیه های پایانی گل تساوی را زد اما اینیستا بار دیگر نشان داد که چه بازیکن مهمی برای بارساست.