آسیا ایران

ایران بالاخره قهرمان جام ملت های آسیا خواهد شد؟

فوتبال ترایب- با قرعه کشی جام ملت های آسیا مشخص شد که تیم ملی ایران با عراق، ویتنام و یمن همگروه خواهد شد. چالش بعدی ایران پس از پایان یافتن جام جهانی، مسابقات جام ملت های آسیا خواهد بود که در ماه دی و در امارات برگزار می شود و تیم آماده کارلوس کی روش قصد دارد اولین قهرمانی ایران در آسیا بعد از انقلاب را به ارمغان آورد.

در این مسیر به نظر می رسد ایران در صورت صدرنشینی حداقل در مراحل حذفی ابتدایی کار خیلی دشواری نداشته باشد.

تیم ملی ایران اگر صدرنشین گروه خود شود، باید به مصاف تیم سوم یکی از گروه های B، E و F برود که در این حالت سخت ترین رقیب ممکن برای ما  تیم ملی سوریه و یا عمان خواهد و یا تیم هایی چون اردن، لبنان، کره شمالی و ترکمنستان نیز که هیچ کدام تیمی سطح اول در فوتبال آسیا نبوده و بارها در سالهای اخیر شکست را برابر ایران تجربه کرده اند، ممکن است رقیب تیم ملی در دور اول مرحله حذفی باشند.

همچنین احتمالا در مرحله یک چهارم، یکی از 3 تیم تایلند، چین یا بحرین رقیب ایران خواهند بود و ما این فرصت را داریم که به راحتی و بعد از سال 2004، برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی صعود کنیم.

اما در جمع 4 تیم، حریف تیم ملی ایران احتمالا یکی از 2 تیم ژاپن یا استرالیا خواهند بود. جالب اینجاست علیرغم حدود 7 سال حضور کارلوس کی روش در ایران، تیم او تا به حال در هیچ دیدار رسمی برابر این 2 تیم قدرتمند قاره کهن به میدان نرفته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، چالش بزرگ تیم ملی در مرحله نیمه نهایی رقم خواهد خورد.

در صورت صعود به فینال، احتمالا از بین عربستان و کره جنوبی یکی رقیب تیم ملی ایران خواهد شد که کره جنوبی در سالهای اخیر یک مغلوب تمام عیار برابر تیم کی روش بوده اما عربستان رقیب بسیار دشواری برای ما محسوب می شود.

به نظر شما تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا 2019 چه نتیجه ای به دست خواهد آورد؟

Vote to see the results
32% - 1314 votes
32% - 86 votes
31% - 119 votes
31% - 49 votes
31% - 48 votes
31% - 69 votes