اروپا اسپانیا

اتمام حجت زیدان در مورد گارد افتخار برای بارسلونا

فوتبال ترایب- زین الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید تاکید کرد بازیکنان تیمش قرار نیست در ال کلاسیکوی فردا برای بارسلونا گارد افتخار تشکیل دهند.

در گذشته رسم بود اولین تیمی که بعد از مشخص شدن قهرمان با آنها بازی می کرد برای بازیکنان رقیب گارد تشکیل می داد اما موضوع مدت هاست به مورد جنگ بارسا و رئال تبدیل شده است.

زیدان گفت: “بعد از قهرمانی رئال مادرید در جام باشگاه های جهان، بارسلونا به قهرمانی ما اهمیتی نشان نداد و گارد افتخار تشکیل نشد. دلیل آنها این بود که چون بارسلونا در آن رقابت ها رقیب رئال مادرید نبوده و شرکت نکرده نباید گارد افتخار تشکیل داد اما این موضوع حقیقت ندارد زیرا ما به دلیل قهرمانی در لیگ قهرمانان راهی جام باشگاه های جهان شدیم پس در آن رقابت ها رقیب یکدیگر بوده ایم.

ما برای بارسا گارد افتخار تشکیل نمی دهیم زیرا آنها نیز چنین کاری نکردند اما قهرمانی بارسلونا برای ما کاملا قابل احترام است زیرا آنها در لیگی دشوار و زیبا پیروز شده اند.

اول بارسلونا این سنت را بر هم زد زیرا اگر آنها بعد از قهرمانی ما در جام باشگاه های جهان این سنت را بر جای آورده بودند ما نیز چنین کاری می کردیم.”