اروپا اسپانیا

همه ال کلاسیکوهای بی اهمیت؛ پیروزی بدون افتخار

فوتبال ترایب- رئال مادرید و بارسلونا در حالی روز یکشنبه در سانتیاگو برنابئو مقابل هم قرار می گیرند که سرنوشت قهرمانی این فصل لالیگا مشخص شده و نتیجه این دیدار تاثیری در سرنوشت دو تیم ندارد.

البته این اولین بار نیست که این اتفاق رخ می دهد و پیش از این هم ال کلاسیکوهایی بودند که دو تیم بدون حساسیت های جدول مقابل هم قرار گرفته اند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به این دیدارها:

بارسلونا 2-0 رئال مادرید (30.4.1988)

پیش از برگزاری این دیدار، رئال مادرید قهرمانی اش در رقابت های فصل 88-1987 را قطعی کرده بود؛ با 11 امتیاز برتری نسبت به رئال سوسیداد و 23 امتیاز بیش از بارسلونا. آبی و اناری ها به لطف گل های گری لینه کر و کاراسکو به پیروزی رسیدند تا تنها کمی از تلخی از دست دادن قهرمانی کم کنند.

رئال مادرید 1-0 بارسلونا (8.5.1991)

رئال مادرید این دیدار را به لطف گلزنی هافبک کرواتش، روبرت پروسینیچکی برد؛ در حالی که بارسلونا 2 هفته پیش از آن قهرمانی اش را قطعی کرده بود. آبی و اناری ها توانسته بودند در فاصله 5 هفته به پایان فصل، با 10 امتیاز برتری نسبت به اتلتیکو مادرید، قهرمان شوند. در آن زمان هنوز پیروزی در هر دیدار، 2 امتیاز داشت.

رئال مادرید 4-1 بارسلونا (7.5.2008)

رئال مادرید یک هفته پیش از آن با پیروزی مقابل اوساسونا، قهرمانی اش را قطعی کرده بود؛ در حالی که بارسلونا حتی جایگاه دومش را به ویارئال داده بود. بازیکنان بارسلونا در ابتدای آن دیدار به افتخار تیم قهرمان گارد افتخار تشکیل داده بودند. رئال به لطف گل های رائول، روبن، ایگواین و فن نیستلروی، 4-1 پیروز شد. آن دیدار آخرین ال کلاسیکویی بود که فرانک رایکارد روی نیمکت بارسا نشست و پس از آن جای خود را به پپ گواردیولا داد.

رئال مادرید 2-1 بارسلونا (2.3.2013)

رئال در سومین فصل حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت این تیم، قهرمانی لالیگا را از دست داد. پیش از این دیدار، فاصله دو تیم 16 امتیاز بود و رئال دیگر شانسی برای قهرمانی نداشت. در این دیدار کریس رونالدو برای دیدار پیش روی رئال در چمپیونزلیگ روی نیمکت بود اما رئال به لطف ضربه سر سرخیو راموس، 2-1 پیروز شد.

رئال مادرید- بارسلونا (6.5.2018)

بارسلونا با پیروزی 4-2 هفته گذشته مقابل دپورتیوو لاکرونیا، به طور رسمی بیست و پنجمین قهرمانی اش در تاریخ لالیگا را به دست آورد. در حالی که رئالی ها اکنون به دنبال کسب سیزدهمین قهرمانی شان در چمپیونزلیگ هستند.

رئالی ها اعلام کرده اند که برای تقدیر از بازیکنان بارسا، گارد افتخار تشکیل نخواهند داد. نکته قابل توجه این دیدار این است که آندرس اینیستا برای آخرین بار حضور در ال کلاسیکو را تجربه می کند.

در دیدار این هفته رئال مادرید و بارسلونا، چه نتیجه ای رقم خواهد خورد؟

Vote to see the results
30% - 1 vote
31% - 2 votes
32% - 4 votes