لیگ ایران استقلال

چرا خونه به خونه می تواند استقلال را در فینال جام حذفی مغلوب کند؟

فوتبال ترایب- اگرچه استقلال از شانس بیشتری برای فتح جام حذفی برخوردار است اما ممکن است تیم شگفتی ساز خونه به خونه در عین تعجب فاتح جام حذفی شود. در ادامه دلایل احتمال قهرمانی نماینده بابل را بررسی خواهیم کرد؛ 

تجربه دراگان اسکوچیچ

سرمربی کروات خونه به خونه، در گذشته سابقه حضور در لیگ برتر ایران را روی نیمکت فولاد و ملوان داشته و روی نیمکت هر 2 تیم موفق به شکست دادن استقلال شده است. یکی از سنگین ترین باخت آبی پوشان در سالهای اخیر، شکست 2-4 اسفند سال 92 در انزلی برابر ملوان بود که اسکوچیچ هدایت آن را بر عهده داشت و این تجربه ممکن است برابر استقلال به کمک این سرمربی کروات آید.

انگیزه بالای بازیکنان خونه به خونه

اگرچه خونه به خونه در تمام طول فصل لیگ یک از امیدهای اصلی صعود به لیگ برتر بود، اما اتفاقات هفته آخر و برتری 0-6 نساجی برابر راه آهن در نهایت باعث شد این تیم بابلی قادر به صعود به لیگ برتر نباشد. با این اتفاق بی شک انگیزه بازیکنان این تیم افزایش یافته و آنها در تلاش برای جبران اتفاقات ابتدای هفته و کسب سهمیه لیگ قهرمانان هستند.

غرور احتمالی بازیکنان استقلال

دراگان اسکوچیچ دیروز مدعی شد که استقلال 2 ماه است جام را برای خود می داند و انگار از فتح این رقابت ها مطمئن است. در هفته های اخیر مطبوعات و رسانه ها به نوعی استقلال را قهرمان جام حذفی می دانند و حتی از لباس این تیم برای جشن قهرمانی نیز رونمایی شده است. همین موضوع می تواند به شدت باعث افزایش انگیزه بازیکنان خونه به خونه و تلاش آنها برای اعاده حیثیت در برابر استقلال باشد.

جام حذفی؛ جام شگفتی ها

در سالهای اخیر و در سراسر دنیا بارها شاهد رقم خوردن اتفاقات عجیبی در مراحل مختلف جام حذفی بوده ایم و این رقابت ها در تمام دنیا به جام شگفتی ها مشهور است. خونه به خونه در فصل جاری با حذف کردن 3 تیم لیگ برتری موفق به راهیابی به فینال شد و ممکن است امروز آنها در خرمشهر هم قادر به رقم زن اتفاقات بزرگی باشند.

طلسم استقلالی ها در خرمشهر

استقلال از تنها حضور خود در خرمشهر خاطره ای خوبی ندارد و ممکن است طلسم این شهر باز هم گریبان آبی های پایتخت را بگیرد. در سالهای اخیر که فینال جام حذفی در خرمشهر برگزار می شود، استقلال تنها یک بار موفق به راهیابی به فینال شده که مربوط به 2 فصل قبل است اما آبی ها در نهایت در ضربات پنالتی مغلوب ذوب آهن شدند که دومین حضور پرویز مظلومی نیز روی نیمکت این تیم به پایان برسد.