لیگ ایران استقلال

چرا استقلال مدعی اصلی قهرمانی در جام حذفی است؟

فوتبال ترایب- استقلال در سودای قهرمانی در جام حذفی و کسب اولین جام ود بعد از 5 سال است و رقیب آنها در فینال خرمشهر، خونه به خونه خواهد بود.

تمام پیش بینی ها حاکی از شانس بالای تیم وینفرد شفر برای فتح جام حذفی است و ما در ادامه 5 دلیل قهرمانی احتمالی آبی پوشان را مرور خواهیم کرد.

سابقه درخشان در جام حذفی

استقلال در حال حاضر با 6 قهرمانی، پرافتخاترین تیم تاریخ جام حذفی محسوب می شود و قصد دارد با غلبه بر خونه به خونه، اقتدار خود را در تاریخ این رقابت ها استمرار بخشد. آبی پوشان 10 سال است که در کسب قهرمانی ناکام بوده اند و حالا در سودای فتح این عنوان با وینفرد شفر هستند تا سرمربی آلمانی استقلال اولین جام خود را فتح کند.

ویروس مصدومیت در اردوی خونه به خونه

روح الله باقری و مهدی خیری به دلیل محرومیت و سجاد عاشوری، مهدی حنفی و حمید دیوسالار به علت آسیب دیدکی در دیدار حساس مقابل استقلال غایب خواهند بود. بدین ترتیب دراگان اسکوچیچ تقریبا نیمی از بازیکنان خود را در اختیار ندارد و همین موضوع ممکن است کار آنها را برابر تیم پرستاره و قدرتمند استقلال در فینال خرمشهر دشوار سازد.

فضای غالب هواداران استقلال

انجام بازی در خرمشهر باعث می شود استقلال شرایط بهترین نسبت به تیم رقیب برای برگزاری فینال جام حرفی داشته باشد. مسافت بسیار زیاد بابل با خرمشهر احتمالا باعث می شود تعداد کمی از هواداران خونه به خونه برای تماشای این بازی راهی جنوب کشور شوند و با توجه به علاقه فراوان خوزستانی ها به استقلال، احتمالا استادیوم آبی پوش خواهد شد.

انقلاب آبی با وینفرد شفر

استقلال امیدوار است اولین جام خود را در دوران حضور وینفرد شفر به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند. آبی پوشان بعد از جدایی علیرضا منصوریان و انتخاب شفر به عنوان سرمربی، در حال سپری کردن روزهایی فوق العاده هستند و چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا، خود را به عنوان یک قدرت بزرگ شناسانده اند. حالا شفر امیدوار است پایان فصل داخلی برای آنها شیرین باشد.

ستاره های استقلال در اوج

بر خلاف ترکیب خونه به خونه که پر از بازیکنان مصدوم و محروم است، ستاره های استقلال در اوج آمادگی به سر می برند. بازیکنانی چون منتظری، وریا غفوری، امید ابراهیمی، سرور چپاروف، فرشید اسماعیلی و تیام در بهترین فرم ماه های اخیر خود قرار دارند و درخشش احتمالی هر یک از این ستاره ها ممکن است هفتمین جام حذفی تاریخ را برای استقلال به ارمغان آورد.