لیگ قهرمانان اروپا ایتالیا

اعتراض شدید بازیکنان و مدیریت رم به داور بازی با لیورپول

فوتبال ترایب- بازیکنان، مدیران و کادر فنی آاس رم معتقدند اگر اشتباهات داوری وجود نداشت، ممکن بود آنها به حای لیورپول به فینال لیگ قهرمانان صعود کنند.

به نظر می رسد هم در بازی رفت و خصوصا در بازی دیشب، اتفاقات داوری کاملا به ضرر رم رقم خورد تا آنها در عین شایستگی مجموعا با نتیجه 6-7 مغلوب مرسی سایدی ها شوند.

فلورنزی: اگر سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ قهرمانان اروپا وجود داشت، شک داشتم که فینال بین رئال مادرید و لیورپول برگزار می شد زیرا این روش تردیدها را برطرف می کند و باعث اطمینان یافتن داور از تصمیمیش می شود. ایتالیا باید امشب به ما افتخار کند و این دیدار نقطه آغازی برای ما بود و نه نقطه پایان، زیرا قصد داریم دوباره چنین شب هایی را تجربه کنیم.

مونچی مدیر ورزشی رم: در بازی رفت یک گل حریف آفساید بود و در رم نیز 2 پنالتی برای ما گرفته نشد. بحث ما فقط رم نیست زیرا یوونتوس نیز برابر رئال مادرید از داوری آسیب دید و فوتبال ایتالیا باید در اعتراض به ناداوری ها، صدای خود را بالا ببرد. به نظرم زمانش رسیده که فوتبال ایتالیا حرفش را بزند زیرا این وضعیت عادی نیست. نمی دانم چرا یوفا در این سطح از فوتبال از تکنولوژی بازبینی صحنه استفاده نمی کند زیرا ضرباتی که به تیم ها وارد می شود فقط مالی نیست. برخی به شوخی می گویند رم و بایرن باید فینالیست می شدند اما به نظرم این موضوع حقیقت دارد.

ده روسی: من کاملا واضح صحنه هند آرنولد را مشاهده کردم اما بعد آن  احساس مردم شاید اشتباه کرده باشم. دقایقی بعد در این خصوص از ادین ژکو سوال کردم اما او نیز صحنه ندیده بود. اگر در بین 60 هزار نفر فقط من آن صحنه را مشاهده کردم پس دیدن آن برای داور هم راحت نبوده است. روی دیگر صحنه هم ابتدا تصور کردم ژکو کاملا در آفساید است ولی اینگونه نبود.

دی فرانچسکو: بازیکنانم عکس العمل بسیار خوبی به اتفاقات نشان داده و لیورپول را تحت فشار قرار دادند و به همین دلیل به آنها تبریک می گویم. اعتراض به داوری و بالا بردن صدا کار باشگاه است و من چنین قصدی ندارم زیرا وظیفه من تنها صحبت کردن با بازیکنان است. در اواخر بازی یک اخراج و پنالتی می توانست شرایط را برای لیورپول دشوارتر کند اما ما خودمان هم اشتباهاتی داشتیم که تاثیر زیاد در شرایط داشت.