لیگ قهرمانان اروپا انگلیس

آ اس رم 4-2 لیورپول: معجزه ای در کار نبود

فوتبال ترایب- لیورپول در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مقابل آ اس رم به 4-2 شکست خورد اما با برتری 6-7 در مجموع دو دیدار، حریف رئال مادرید در دیدار فینال شد.

شاگردان یورگن کلوپ که در دیدار رفت توانسته بودند رم را با نتیجه 5-2 شکست بدهند، در دیدار امشب تحت تاثیر بازی خوب رم قرار گرفتند اما در نهایت، با کسب نتیجه لازم، بعد از 11 سال، بار دیگر به فینال چمپیونزلیگ رسیدند.

نیمه اول:

رمی ها بازی را بهتر آغاز کردند اما در دقیقه 8، اشتباه راجا ناینگولان باعث شد تا لیورپولی ها صاحب موقعیت شوند و روی پاس روبرتو فیرمینو، سادیو مانه دروازه رم را باز کرد.

رمی ها که چیزی برای ازدست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 15 به گل تساوی رسیدند. روی یک ارسال به محوطه جریمه لیورپول، دژان لوورن در تلاش برای دفع توپ، آن را به جیمز میلنر کوبید و توپ در برگشت وارد دروازه خودی شد.

اما لیورپولی ها خیلی زود توانستند بار دیگر پیش بیفتند. در دقیقه 25 بود که روی یک ضربه کرنر، اشتباه مدافع رم در دفع توپ، باعث شد تا جورجینیو واینالدوم با آلیسون تک به تک شود و هافبک هلندی را ضربه سر، دروازه جالوروسی را باز کرد.

در ادامه رمی ها تلاش کردند تا در همان نیمه اول به گل تساوی برسند اما این اتفاق رخ نداد و لیورپولی ها با برتری 2-1 به رختکن رفتند.

نیمه دوم:

تیم میزبان نیمه دوم را هم بهتر آغاز کرد و در دقیقه 51 توانست به گل دوم برسد. بعد از اینکه کاریوس ضربه محکم الشعراوی را برگشت داد، توپ در موقعیتی مناسب به ادین ژکو رسید و او هم با یک ضربه خوب، حساب کار را 2-2 کرد.

حملات رمی ها ادامه پیدا کرد و این تیم چندین موقعیت خوب را از دست داد تا اینکه در دقیقه 86 به گل سوم رسید. شوت فوق العاده ناینگولان از پشت محوطه جریمه، بعد از برخورد به تیرک وارد دروازه شد و رم پیش افتاد. شاگردان دی فرانسچکو به حملات شان ادامه دادند و در ثانیه های پایانی به یک ضربه پنالتی رسیدند.

برخورد توپ به دست مدافع لیورپول باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. ناینگولان پشت ضربه ایستاد و توانست با یک ضربه محکم، حساب کار را 4-2 کند. در نهایت بازی با همین نتیجه پایان پیدا کرد و این لیورپول بود که با برتری 6-7 در مجموع دو دیدار، راهی دیدار نهایی شد. 

ترکیب دو تیم:

رم: آلیسون، فلورنزی، مانولاس، فازیو، کولاروف، پلگرینی، ده روسی، ناینگولان، پاتریک شیک، ژکو، الشعراوی

سرمربی: اوزه بیو دی فرانچسکو

لیورپول: کاریوس، آرنولد، رابرتسون، لوورن، فن دایک، هندرسون، واینالدوم، میلنر، صلاح، مانه، فیرمینو

سرمربی: یورگن کلوپ

آیا لیورپول شایسته رسیدن به فینال چمپیونزلیگ بود؟

Vote to see the results
31% - 16 votes
31% - 5 votes