لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

ده دلیل برای رسیدن سه باره رئال مادرید به فینال چمپیونزلیگ

فوتبال ترایب- رئال مادرید موفق شد با برتری در مجموع 2 دیدار رفت و برگشت برابر بایرن مونیخ، برای سومین سال متوالی به فینال لیگ قهرمانان راه یابد.

کهکشانی ها در این مسیر دشوار تیم های بزرگی چون پاری سن ژرمن، بایرن مونیخ و یوونتوس را شکست دادند. در ادامه، 10 عامل سومین صعود متوالی رئال مادرید به فینال لیگ قهرمانان را بررسی خواهیم کرد.

کیلور ناواس؛ سد محکم برابر بایرن

سنگربان کاستاریکایی رئال مادرید اگرچه در مرحله قبل برابر یوونتوس و بازی رفت برابر بایرن دچار اشتباهات مهلکی شد، اما در دیدار دیشب برابر بایرن مونیخ در نیمه دوم بارها سد محکمی برابر ضربات ژرمن ها بود و بهترین بازیکن زمین هم لقب گرفت تا سهم زیادی در صعود تیمش ایفا کرده باشد.

رهبری به نام کریستیانو رونالدو

ستاره پرتغالی رئال مادرید اگرچه در 2 دیدار رفت و برگشت برابر بایرن مونیخ موفق به گلزنی نشد، اما همچنان با 15 گل با اختلاف قابل توجهی در صدر جدول گلزنان این فصل قرار دارد و حضور تاثیرگذار او در حملات رئال مادرید و کاراکتر رهبری او باعث شده نام رونالدو نیز در بین عوامل تاثیرگذار صعود رئال مادرید به فینال لیگ قهرمانان بدرخشد.

جادوی زین الدین زیدان

از زمانیکه زیزو هدایت کهکشانی ها را بر عهده گرفته است، این تیم هنوز در هیچ دیدار مرحله حذفی لیگ قهرمانان در مجموع 2 دیدار رفت و برگشت مغلوب نشده و حالا آنها در آستانه رقم زدن رکوردی فوق العاده هستند. تنها 3 سال بعد آغاز عمر مربیگری، زیدان می تواند این فصل نام خود را کنار آنچلوتی و باب پیزلی با 3 قهرمانی در لیگ قهرمانان جاودانه سازد.

شخصیت فوق العاده رئال مادرید

نمایش رئال مادرید در فصول اخیر نشان می دهد آنها بی دلیل پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ قهرمانان نیستند. قوهای سپید بارها و در دشوارترین مراحل شخصیت فوق العاده خود را در گذر از بازی های نفسگیر نشان داده اند و حتی در روزهایی که عملکرد خیلی خوبی هم ارائه نداده اند، موفق به صعود به مراحل بعدی شده اند.

خط حمله مرگبار رئال

کهکشانی ها در فصل اخیر عملکرد فوق العاده ای در لیگ قهرمانان در بخش هجومی داشته اند و بعد از لیورپول بهترین عملکرد را در خط حمله داشتند اند. خط حمله قوهای سپید با رهبری رونالدوی 15 گله موفق به زدن 3 گل در یوونتوس، 2 گل در پاریس برابر پی اس جی و 2 گل در مونیخ مقابل بایرن شده است.

تصمیمات جنجالی داوری

در فصل اخیر لیگ قهرمانان تصیمات مشکوک داوری در مراحل حذفی به سود رئال مادرید بوده است. پنالتی روی تونی کروس در بازی رفت برابر پاریسی ها، اخراج وراتی در بازی برگشت مقابل پاری سن ژرمن، اخراج دیبالا در جدال رفت برابر یوونتوس، پنالتی مشکوک در دقیقه 93 دبیدار برگشت با یوونتوس و پنالتی های اعلام نشده در جریان 2 دیدار رفت و برگشت رئال مادرید برابر بایرن، در صعود آنها به فینال بی تاثیر نبوده است.

غیبت ستاره های بزرگ رقبا

در فصل جاری و به شکل عجیبی، بحران مصدومیت گریبان رقبای رئال مادرید را می گیرد. نبود نیمار در بازی برگشت، غیبت کیه لینی و دیبالا در مسابقه بین یوونتوس و رئال در تورین، مصدومیت روبن، آلابا، نویر، ویدال و بواتنگ در دیدار نیمه نهایی برابر بایرن تنها بخشی از لیست بلندبالای رقبای رئال مادرید بوده است.

اشتباهات عجیب حریفان

اشتباه مرگبار سون اولرایش سنگربان بایرن مونیخ در بازی دیشب برابر کریم بنزما، تنها اشتباه عجیب تیم های رقیب رئال مادرید نبوده و دفع توپ اشتباه مارکیننیوش که منجر به گل رونالدو برابر پاری سن ژرمن شد و پاس اشتباه رافینیا در بازی رفت بایرن که در نهایت باعث گلزنی آسنسیو شد از دیگر موارد اشتباهات رقبای رئال در بازی های اخیر است.

از دست دادن زودهنگام لالیگا

رئال مادرید فصل جاری لالیگا را از همان ابتدا ضعیف آغاز کرد و شکست سنگین خانگی در ال کلاسیکو باعث شد آنها از همان میانه راه تقریبا دست از تلاش برای فتح لالیگا بکشند. به همین دلیل تیم زیدان در ادامه راه تمام تمرکز خود را روی فتح لیگ قهرمانان گذاشت و بر خلاف بارسلونا مجبور به صرف بخشی از انرژی خود برای قهرمانی در لالیگا نشد.

اعتماد به نفس بالا در دیدارهای خارج از خانه

عملکرد فوق العاده رئال مادرید در سالهای اخیر باعث شده حتی آنها وقتی به پاریس، تورین یا حتی مونیخ هم سفر می کنئد برای پیروزی به میدان رفته و به این مهم دست یابند. فضای استادیوم های رقبا به نظر عامل آزاردهنده برای تیم زیدان نیست و حتی شاید رئال مادرید را تحریک کرده و یا همانند هواداران یوونتوس بعد از گل برگردان رونالدو، آنها را تحسین نیز بکنند.

آیا رئالی ها این فصل شایسته رسیدن به فینال چمپیونزلیگ بودند؟

Vote to see the results
31% - 11 votes
31% - 8 votes