لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

جونیت چاکر؛ مرد اول دیدار رئال مادرید- بایرن مونیخ

فوتبال ترایب- جونیت چاکر، داور ترکیه ای دیدار رئال مادرید و بایرن مونیخ اشتباه تاثیرگذاری در این مسابقه انجام داده و باعث اعتراض شدید بایرنی ها شد.

همانند دیدار رفت، بایرن مونیخ اعتراض فراوانی به داوری داشت و معتقد بود عامل اصلی حذف این تیم، قضاوت بحث برانگیز جونیت چاکر در بازی دیشب بوده است.

آندوخار اولیور، کارشناس داوری مارکا در مورد صحنه دقیقه 19 و برخورد راموس و لواندوفسکی در محوطه جریمه رئال مادرید گفت: “اگرچه برخوردی بین 2 بازیکن رخ داد، اما درگیری بر سر توپ بود و این صحنه پنالتی نبود.”

اما در مورد صحنه دوم که مربوط به برخورد توپ به دست مارسلو در اواخر نیمه اول بود، حتی کارشناس مارکا نیز تایید کرد که این صحنه پنالتی واضحی بوده و جونیت چاکر مرتکب اشتباه شده است.

جونیت چاکر در گذشته و در جریان دیدار رئال مادرید و منچستریونایتد در سال 2013 نیز در اولدترافورد، صحنه برخورد نانی با آربلوا را مستقیما با کارت قرمز جریمه کرد که انتقادات زیادی را به همراه داشت. رئال مادرید بعد از آن صحنه به 2 گل دست یافته و راهی مرحله بعد شد.

به نظر شما آیا اشتباهات داوری در دیدار بایرن مونیخ و رئال مادرید تاثیرگذار بود؟

Vote to see the results
30% - 36 votes
32% - 8 votes

بارسلونا- چلسی؛ نیمه نهایی سال 2012

بارسلونا در حالیکه بازی رفت را با یک گل مغلوب شده بود، در همان دقایق ابتدایی با 2 گل اینیستا و بوسکتس از حریف پیش افتاد اما جونیت چاکر در دقایق پایانی نیمه اول تصمیم بحث برانگیزی گرفته و جان تری را مستقیما با کارت قرمز اخراج کرد. این داور ترکیه ای در نیمه دوم یک پنالتی هم به سود بارسا اعلام کرد که مسی آن را از دست داد تا نهایتا چلسی با گلهای رامیرز و تورس راهی فینال لیگ قهرمانان شود.

منچستریونایتد- رئال مادرید؛ یک هشتم نهایی سال 2013

یونایتد که در بازی رفت و در برنابئو برابر رئال مادرید به تساوی 1-1 رسیده بود، در اولدترافورد با یک گل از حریف دیرینه پیش افتاد اما تصمیم مشکوک جونیت چاکر در نیمه دوم، اخراج نانی به علت ضربه خشن به بدن لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال مادرید بود. بعد از اخراج جریان بازی به کلی تغییر کرد و رئال مادرید با گلهای مودریج و رونالدو راهی مرحله بعد شد.

یوونتوس- رئال مادرید؛ یک چهارم نهایی سال 2018

اگرچه رئال مادرید قبل از اخراج پائولو دیبالا نیز با 2 گل دیدنی رونالدو در تورین از حریف پیش افتاده بود، اما جونیت چاکر باز هم در تصمیمی بحث برانگیز این ستاره آرژانتینی را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد تا کار بیانکونری برای بازگشت دشوارتر شود. در جدال برگشت در برنابئو، غیبت دیبالا بسیار محسوس بود و شاید با حضور او، معجزه بانوی پیر در برنابئو تکمیل می شد.