اروپا انگلیس

مغز متفکر یورگن کلوپ از لیورپول جدا شد

فوتبال ترایب- زلیکو بوواچ، دستیار یورگن کلوپ و مغر متفکر او تنها 2 روز پیش از دیدار حساس لیورپول برابر رم در لیگ قهرمانان از کادر فنی این جدا شد.

دلیل جدایی زلیکو بوواچ که در سالهای اخیر ارتباط بسیار نزدیکی با کلوپ داشته و کنار او بوده است، مسائل شخصی عنوان شده است. بازیکنان لیورپول نیز روز یکشنبه از این خبر مطلع شدند و بوواچ که 24 ساعت قبل و در جرییان دیدار مرسی سایدی ها برابر استوک سیتی در اردوی تیم حضور داشته است، روز سه شنبه با تیم لیورپول به رم پرواز نخواهد كرد و پیتر کراویتز، دیگر دستیار کلوپ، نقش مهمی را در غیبت او ایفا خواهد کرد.

منابع نزدیک به باشگاه لیورپول مدعی شدند بوواچ همچنان کارمند این باشگاه باقی خواهد ماند اما دلایل جدایی او از کادر فنی به صورت دقیق هنوز عنوان نشده است.

رابطه بوواچ و کلوپ از دهه 90 و هنگامیکه هر 2 عضو ماینتس بودند آغاز شد و از سال 2001 که کلوپ هدایت مایتنس را بر عهده گرفت، او دستیار اول این سرمربی بود. بعد از آن هر 2 نفر به دورتموند مهاجرت کرده و در سال 2015 نیز هدایت لیورپول را بر عهده گرفتند.

کلوپ در گذشته در مورد بوواچ گفته بود: “من تا به حال تصمیمات خوبی در عرصه مربیگری گرفته ام اما بهترین آن انتخاب بوواچ به عنوان دستیار بوده است. او بهترین مربی ای است که تا به حال دیده ام و من مسائل زیادی را از بوواچ یاد گرفته ام. ما مثل یک زن و شوهر قدیمی هستیم و این رابطه حیرت انگیز است.”

در ماه های اخیر تغییرات در مجموعه کادر فنی لیورپول ایجاد شده است. در ماه ژانویه پپ لینجرز این تیم را مقصد هلند ترک کرد، در ماه اکتبر اندی رنشو فیزیوتراپ باشگاه اخراج شده و به نظر می رسد استوین جرارد، سرمربی زیر 18 ساله های تیم نیز به زودی هدایت رنجرز را بر عهده خواهد گرفت.