لیگ ایران ایران

چگونه نکونام رویای ۲۴ ساله نساجی را تعبیر کرد؟

فوتبال ترایب- با برتری پرگل و 0-6 مقابل راه آهن، نساجی قائمشهر بعد از 24 سال موفق به صعود به سطح اول فوتبال کشور شده و جشن صعود گرفت.

در هفته 34 و پایانی لیگ دسته اول، نساجی قائم شهر مقابل راه آهن تهران به میدان رفت و در نهایت شاگردان جواد نکونام موفق شدند با برتری 0-6 مقابل حریف نگون بخت خود به لیگ برتر صعود کنند.

هت تریک محمد عباس زاده، دبل احسان پیرهادی و گلهای مجتبی ممشلی و رحمان جعفری موجب شد تا بعد از 24 سال این تیم راهی سطح اول فوتبال کشور شود.

آخرین فصلی که مازندران در لیگ برتر نماینده داشت به 12 سال قبل بازمی گرددکه تیم شموشک نوشهر پس از 3 فصل حضور در لیگ برتر به دسته یک سقوط کرد.

در نیم فصل اول مهدی پاشازده هدایت تیم نساجی را بر عهدعه داشت و این تیم علیرغم کسب نتایج خوب، شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر داشت اما در 9 بازی آخر جواد نکونام، سرمربی سابق خونه به خونه به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد و با کسب 7 پیروزی و 2 تساوی، بالاتر از مدعیانی چون خونه به خونه و بادران موفق به صعود به لیگ برتر گردید.

نساجی در فصول اخیر بارها یه یک قدمی صعود به لیگ برتر رسیده بود اما در گام پایانی ناکام مانده بود اما این بار و با کسب یک پیروزی مقتدرانه، صعود خود را قطعی ساخت.

در این میان بدون شک نقش جواد نکونام، پر رنگ ترین عامل صعود تیم قائمشهری به لیگ برتر بود. نکونام که الفبای مربیگری را زیر نظر کارلوس کی روش و در دوران حضور در تیم ملی به عنوان دستیار فرا گرفت، در ابتدای فصل تا آستانه هدایت تراکتور سازی نیز پیش رفت اما در نهایت توافق حاصل نشد.

در ادامه، کاپیتان سابق تیم ملی مربیگری خونه به خونه را پذیرفت و با این تیم در هم در لیگ و هم جام حذفی نتایج خوبی گرفت اما در اواسط مسیر، اتفاقاتی رخ داد که او ترجیح داد از این تیم جدا شود.

در اواخر لیگ یک، این بار نکونام هدایت نساجی را بر عهده گرفت و عملکرد درخشان او و تیمش در هفته های پایانی در نهایت باعث شد رویای صعود برای قائهشهری ها بعد از 24 سال تعبیر شود.