اروپا انگلیس

آرسنال- منچستریونایتد؛ خاطراتی از جنس خشونت

فوتبال ترایب- در 3 دهه اخیر، دیدارهای آرسنال و منچستریونایتد همیشه محل آغاز درگیری های شدید در زمین و حتی رختکن بوده است.

امروز و در استادیوم اولدترافورد، یک بار دیگر یونایتد و آرسنال به مصاف هم خواهند رفت و ما 5 اتفاق مهم بازی های 30 سال اخیر را به اختصاص مرور می کنیم.

آغاز درگیری ها

در سال 1990، اولین درگیری شدید بین بازیکنان 2 تیم در زمین رخ داد. تکل وینتربرن روی پای دنیس اروین باعث آغاز یک درگیری شدید و سپس زد و خورد بین بازیکن ها شد.

آرسنال با تک گل لیمپار این دیدار را به سود خود به پایان برد اما درگیری ها به حدی بود که اتحادیه تصمیم با کسر ۲ امتیاز از آرسنال و یک امتیاز از یونایتد گرفت.

فریاد تاریخی کیون بر سر نیستلروی

در فصل 2004-2003 که توپچی ها در حال رقم زدن رکورد شکست ناپذیری فوق العاده خود بودند، دیدار 2 تیم در اولدترافورد با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقیقه 90 منچستریونایتد صاحب یک ضربه پنالتی جنجالی شد اما رود فان نیستلروی آن را به دیرک کوبید تا مارتین کیون، مدافع بد اخلاق آرسنال بالای سر او فریاد کشیده و یکی از جنجالی ترین صحنه های تاریخ دیدار 2 تیم را رقم بزند.

روی کین و پت ویرا؛ جنگ ستارگان

در بازی برگشت همان فصل، درگیری و جنجال بین بازیکنان 2 تیم به اوج رسیده بود و بالاخره در میانه میدان همه چیز به زد و خورد ختم شد.

پت ویرا و روی کین، 2 هافبک خشن و بد اخلاق آرسنال با یکدیگر درگیر شده و به کتک کاری پرداختند تا یکی از خشن ترین صحنه های نبرد 2 تیم ثبت شود.

پرت کردن پیتزا سمت فرگوسن

اما در نهایت روند 49 بازی بدون باخت آرسنال با شکست 0-2 در استادیوم اولدترافورد و در نبردی جنجالی و پر از درگیری مقابل یونایتد به پایان رسید.

بازیکنان آرسنال معتقد بودند داوری به ضرر آنها بوده و در نهایت نیستلروی این بار پنالتی خود را تبدیل به گل کرد و درگیری بازیکنان در رختکن به اوج رسید که یک تکه پیتزا هم به سمت فرگوسن پرتاب شد و سالها بعد فابرگاس اعتراف کرد وی چنین کاری انجام داده است.

8 تایی شدن ونگر در اولدترافورد

اگرچه برای مدتی و با افول آرسنال، تنش و درگیری میان 2 تیم کمرنگ شد اما در اوایل سال 2012 یکی از عجیب ترین نتایج بین 2 تیم رقم خورد.

آرسنال که سالها در حسرت فتح لیگ برتر قرار داشت، با نتیجه عجیب و تحقیرآمیز 2-8 در اولدترافورد مغلوب فرگوسن و یارانش شده تا سنگین ترین شکست همه ادوار مربیگری وی رقم خورده و همچنین سنگین ترین باخت آرسنال در تاریخ لیگ برتر به ثبت برسد.