اروپا فرانسه

چه کسی جانشین اونای امری در پاری سن ژرمن می شود؟

فوتبال ترایب- اونای امری، سرمربی پاری سن ژرمن، اعلام کرد که در پایان فصل از این باشگاه جدا خواهد شد و اکنون مسئولان این باشگاه باید به دنبال جانشینی برای او باشند.

امری که موفقیت های زیادی به عنوان سرمربی سویا به دست آورد، در تابستان 2016 جانشین لورن بلان روی نیمکت پاریسی ها شد اما فصل اول حضور در این باشگاه یک ناکامی تمام عیار بود.

او نه تنها نتوانست پی اس جی را در لیگ قهرمانان به موفقیت برساند و با شکست 6-1 مقابل بارسا از این رقابت ها حذف شدند، رقابت قهرمانی در لوشامپیونا را هم به موناکو واگذار کردند.

اما در این فصل تیم او بهتر کار کرد و علاوه بر قهرمانی مقتدرانه در لیگ فرانسه، در جام اتحادیه نیز به قهرمانی رسید. ولی تیم امری در لیگ قهرمانان بار دیگر ناکام بود و با شکست 5-2 در مجموع دو دیدار برابر رئال مادرید، از دور رقابت های کنار رفت.

اکنون امری اعلام کرد که در پایان فصل از پی اس جی جدا خواهد شد و به این ترتیب دست مدیران این باشگاه به خدمت گرفتن جانشینی برای او باز خواهد بود.

او به خبرنگاران گفت:” من به بازیکنان گفتم که خواهم رفت. متشکرم از رئیس باشگاه ناصر الخلیفی، مدیر ورزشی آنترو هنریکه، هواداران و همه بازیکنان به خاطر این دو فصل.

شش ماه ابتدایی سخت بود. زلاتان باشگاه را ترک کرد و من تلاش می کردم تا با شرایط جدید سازگار شوم. بعد از آن تیم بهتر شد اما حذف از لیگ قهرمانان مقابل بارسا دشوار بود.

پی اس جی پروژه منسجمی دارد. نیمار می خواهد پیشرفت کند و باعث رشد باشگاه بشود.”

در چند ماه گذشته از مربیان زیادی به عنوان جانشین امری نام برده شده که مهمترین آنها توماس توخل، سرمربی سابق دورتموند و آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، هستند.