اروپا اسپانیا

رسمی: جدایی آندرس اینیستا از بارسلونا در پایان فصل

فوتبال ترایب- آندرس اینیستا، ستاره باتجربه بارسلونا، تایید کرد که در پایان فصل و بعد از 16 فصل بازی در تیم اول آبی و اناری ها، از این باشگاه جدا خواهد شد.

این ستاره 34 ساله که در دوره حضورش در بارسا به 31 جام مختلف رسیده، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی ویژه تایید کرد که نوکمپ را ترک خواهد کرد.

اینیستا در سال 1996 و زمانی که تنها 12 سال داشت به بارسا پیوست و بعد از درخشش در آکادمی لاماسیا، در فصل 03-2002 به تیم اول بارسا پیوست.

او در شانزده فصل گذشته، 8 قهرمانی در لالیگا به دست آورد و 4 بار هم فاتح چمپیونزلیگ شد. در صورتی که بارسا بتواند این فصل قهرمان لالیگا شود، نهمین قهرمانی اینیستا در این رقابت ها خواهد بود.

او در کنفرانس مطبوعاتی امروزش گفت:” این آخرین فصل من در اینجاست. من بعد از اینکه زمان زیادی به این موضوع فکر کردم، این تصمیم را گرفتم.

برای من، بارسا بهترین باشگاه دنیاست. همه چیزهایی که دارم، این باشگاه به من داد. امروز، روز دشواری برای من است؛ اینکه اینجا باشم و خداحافظی کنم، در حالی که تمام زندگی ام را در بارسلونا سپری کردم. بخش زیادی از شخصیت من، حاصل بودن در بارسا و لا ماسیاست و از آنها بسیار متشکر هستم.”

در چند هفته اخیر شایعات زیادی در مورد رفتن اینیستا به لیگ چین منتشر شده اما او در مورد مقصد بعدی اش حرفی نزد اما تاکید کرد که قصد ندارد هرگز مقابل بارسا بازی کند و به همین دلیل، به یک باشگاه اروپایی دیگر نخواهد رفت.

” با پایان فصل در مورد آینده ام تصمیم خواهم گرفت. قبلا هم گفتم که هرگز مقابل بارسلونا بازی نخواهم کرد؛ بنابراین رفتن به یکی از تیم‌های اروپایی منتفی است.”

به نظر شما زمان جدایی آندرس اینیستا از بارسلونا رسیده بود؟

Vote to see the results
30% - 12 votes
30% - 26 votes