فرانسه جام جهانی 2018

مورد عجیب زیدان؛ خشن ترین ستاره تاریخ جام جهانی

فوتبال ترایب- زیدان الدین زیدان علاوه بر درخشش در مستطیل سبز، بارها با رفتارهای خشن خود داوران را مجاب به جریمه کردن خود می کرد.

تیم ملی فرانسه افتخارات 2 دهه اخیر خود را بیش از هر بازیکنی دیگری مدیون زین الدین زیدان است. این ستاره خلاق در جام جهانی 1998 در همه بازی ها عملکرد درخشانی داشت اما اوج نمایش او فینال برابر برزیل بود که موفق به زدن 2 گل شد.

همچنین در جام جهانی 2006 هم این روند تکرار شد و فرانسه تا دیدار فینال به لطف نمایش های ماندگار ستاره شماره 10 خود بالا آمد اما زیدان به جز درخشش در زمین، در عرصه دیگری نیز در جام جهانی رکورددار است.

با دریافت 4 کارت زرد و 2 کارت قرمز برابر عربستان در جام جهانی 1998 و ایتالیا در جام 2006 طی تنها 12 بازی، زیدان خشن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی به شمار می آید.

بعد از او رافائل مارکز، مدافع سابق تیم ملی مکزیک قرار دارد که 5 کارت زرد و یک قرمز، البته در 4 جام جهانی و 16 بازی دریافت کرده است.

در رتبه سوم، کافو مدافع برزیلی قرار گرفته که 6 کارت زرد در 4 جام جهانی و 20 بازی گرفت و رتبه پنجم نیز متعلق به ریگوبرت سانگ کامرونی است که 3 کارت قرمز و 2 کارت زرد در 9 بازی و 4 جام، در این زمینه رکورددار است.

در بین بازیکنانی که احتمال حضور در جام جهانی را دارند، تنها ماسکرانو که در 16 بازی 5 کارت زرد گرفته ممکن است به آنتی رکورد زیدان برسد.