سپاهان استقلال

مشکل بزرگ شفر برای جدال استقلال- سپاهان

فوتبال ترایب- استقلال در هفته پایانی لیگ برتر روز جمعه در اصفهان به مصاف سپاهان خواهند رفت و برای کسب نایب قهرمانی به دنبال 3 امتیاز خواهد بود.

شفر در این دیدار برای انتخاب ترکیب و سیستم خود، مشکلات زیادی پیش رو دارد زیرا داریوش شجاعیان که در بازی های اخیر استقلال در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته شده بود، به دلیل دریافت کارت قرمز محروم است و چشمی و باقری نیز کماکان مصدوم بوده و در تمرین روز گذشته آبی پوشان در تمرینات گروهی حضور نداشتند.

در چنین شرایطی شفر تنها 2 گزینه پیش رو دارد. ابتدا اینکه ممکن است شاهد تغییر سیستم و بازی با یک هافبک دفاعی از سوی استقلال باشیم که با توجه به دیدار های اخیر آبی پوشان بعید است چنین اتفاقی از سوی شفر رخ بدهد.

حالت دوم حضور امید نورافکن یا بویان در کنار امید ابراهیمی در پست هافبک دفاعی است که در این صورت زکی پور به عنوان مدافع چپ بازی خواهد کرد.

حضور نورافکن به عنوان زوج امید ابراهیمی باعث افزایش ضریب اطمینان آبی پوشان در این ناحیه از میدان می شود اما در این شرایط مشکل اصلی شفر، حضور زکی پور در جناح چپ خواهد بود زیرا سرمربی آلمانی در دوران حضور در ایران نشان داده خیلی اعتقادی به این بازیکن ندارد و کندی او حتی ممکن است باعث جدایی این بازیکن جوان از استقلال شود.