لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

لیورپول- رم و بایرن مونیخ- رئال مادرید؛ 6 قربانی

فوتبال ترایب- مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان به پایان رسید و 2 دیدار لیورپول- رم و بایرن مونیخ- رئال مادرید انجام شد.

این 2 دیدار حساس مصدومان زیادی را در پی داشتند که برخی از آنها حتی خطر از دست دادن جام جهانی را نیز پیش روی می بینند. در ادامه نام 6 قربانی این مرحله را بررسی خواهیم کرد؛

الکس چمبرلین

ستاره انگلیسی لیورپول که در فصل جاری عملکرد فوق العاده ای داشته و از ارکان اصلی نتایج خیره کننده تیم کلوپ لقب گرفته بود، در نیمه اول دیدار برابر رم مصدوم شد و دیروز کادر پزشکی لیورپول اعلام کرد وی قطعا جام جهانی را از دست خواهد داد.

چمبرلین یکی از بدشانس ترین ستاره های ادوار اخیر بوده که جام جهانی 2014 و یورو 2016 را نیز به همین دلیل از دست داده بود.

آرین روبن

وینگر باتجربه و هلندی بایرن مونیخ در همان دقایق ابتدایی دیدار برابر رئال مادرید مصدوم شده و جای خود را به تیاگو داد. این تعویض برنامه های تاکتیکی هاینکس را به کلی برهم زد و تیاگوی نا آماده هرگز نتوانست جانشین مناسبی برای روبن باشد.

با توجه به غیبت لاله های نارنجی در جام جهانی، آرین روبن در هر حال غایب بزرگ روسیه 2018 خواهد بود.

ژروم بواتنگ

مدافع آلمان بایرن هم در نیمه اول دیدار دیشب این تیم برابر رئال مادرید آسیب دید و غیبت او در ضدحملات سریع تیم زیدان کاملا در اواخر بازی محسوس بود.

اخباری که در ساعات اخیر در مورد بواتنگ مخابره شده بسیار نگران کننده بوده و علاوه بر اینکه او به احتمال فراوان جدال برگشت برابر رئال مادرید را از دست خواهد داد، حضور او در جام جهانی نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

دنی کارواخال

مدافع اسپانیایی رئال مادرید در نیمه دوم مسابقه برابر بایرن مونیخ آسیب دید و اگرچه تلاش زیادی کرد در میدان باقی بماند، اما نهایتا جای خود را به بنزما داد.

اگرچه کارواخال احتمالا مشکلی برای حضور در جام جهانی نخواهد داشت، اما حضور او حتی در فینال احتمالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان نیز نا مشخص است.

خاوی مارتینز

هافبک اسپانیایی بایرن مونیخ، سومین قربانی این تیم در دیدار مقابل رئال بود که در اواخر بازی از ناحیه سر آسیب دیده و جای خود را تولیسو داد.

اما بعید به نظر می رسد مشکل خاوی مارتینز جدی باشد و احتمالا وی در دیدار برگشت در برنابئو حاضر خواهد بود.

ایسکو

اگرچه بسیاری در ابتدا فکر می کردند علت تعویض ایسکو تغییر در برنامه های تاکتیکی زیدان بوده، اما سرمربی رئال بعد از بازی فاش کرد که دلیل این اتفاق مصدومیت ایسکو از ناحیه شانه بوده است.

با این حال بعید است آسیب دیدگی این هافبک خلاق جدی باشد و احتمالا وی به زودی به ترکیب رئال مادرید باز خواهد گشت.