لیگ قهرمانان اروپا انگلیس

محمد صلاح؛ ستاره ای برای خلق رکورد

فوتبال ترایب- آمار و عملکرد محمد صلاح در طول فصل جاری به شکلی بوده که باید از همین حالا وی را یکی از شانس های مسلم فتح جایزه توپ طلا دانست.

محمد صلاح در فصل جاری در 5 بازی مختلف لیگ قهرمانان فصل جاری موفق به گلزنی شده که چنین عملکردی در تاریخ لیورپول تنها از سوی استون جرارد در طول یک فصل تکرار شده است. صلاح همچنین دیشب به رکورد 10 گل در طول یک فصل برای مرسی سایدی ها در اروپا رسید که این عملکرد نیز در گذشته تنها از سوی جرارد تکرار شده بود.

همچنین ستاره مصری لیورپول حالا در بین گلزنان آفریقایی لیگ قهرمانان نیز رکورددار شده است. پیش از او ساموئل اتوئو در سال 2011 موفق به زدن 9 گل در طول یک فصل شده بود اما حالا صلاح اولین بازیکن آفریقاییست که در طول یک دوره تعداد گلهایش 2 رقمی شده است.

کریستانو رونالدو، ستاره پرتغالی در سال 2008 و هنگامیکه بازیکن منچستریونایتد بود، در تمام طول یک فصل موفق به زدن 42 گل شد که جایزه توپ طلا را از آن خود کرد اما صلاح دیشب از مرز 43 گل هم گذشت.

محمد صلاح در طول اين فصل، ٤٣ گل براى ليورپول در همه رقابت ها به ثمر رسانده است و يان راش با ٤٧ گل زده در سال 1974، بهترين گلزن تاريخ ليورپول در يك فصل است.