لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

بایرن مونیخ- رئال مادرید؛ جنگ ابرقدرت ها در آلیانس آره نا

فوتبال ترایب- امشب بایرن مونیخ در مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان در خانه میزبان رئال مادرید خواهد بود و در تلاش برای انتقام ناکامی های فصول اخیر است.

رئال مادرید نیز با درخشش رونالدو می خواهد با رقم زدن سومین قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان جاودانه شود. در ادامه، شرایط 2 تیم، تقابل زیدان و هاینکس و دیگر سوژه های داغ ال کلاسیکوی اروپا را بررسی خواهیم کرد.

نگاهی گذرا به سابقه دو تیم؛

دو تیم در تاریخ رقابت های اروپایی تا به حال 24 بار بابر یکدیگر صف آرایی کرده اند که سهم هر کدام 11 برد بوده و 2 دیدار نیز با تساوی به پایان رسیده است.

در 6 سال اخیر، این دیدار سومین تقابل بایرن مونیخ و رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان محسوب می شود که در 2 بار قبلی، هر کدام یک بار راهی فینال شده اند.

بایرن مونیخ در هر 5 دیدار آخر خود در لیگ قهرمانان برابر رئال مادرید شکست خورده که بدترین آمار این تیم برابر یک حریف در لیگ قهرمانان است.

یوپ هاینکس؛ تجربه ای از جنس افتخار

یوپ هاینکس، سرمربی باتجربه که در ۱۳ بازی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده و در این زمینه رکورد دار است، در آخرین روزهای عمر مربیگری خود در سودای رقم زدن دومین سه گانه تاریخ بایرن مونیخ از زمان پیدایش لیگ قهرمانان است.

این سرمربی 73 ساله که با ورود خود بایرن را متحول کرد، در هر 3 دوره ای که در لیگ قهرمانان مربیگری کرده موفق به صعود به فینال نیز شده است و سابقه قهرمانی در اروپا هم با بایرن و هم رئال مادرید را در کارنامه می بیند.

زین الدین زیدان؛ دستگاه فتح جام

از ژانویه 2016 که زیدان به جای رافا بنیتس هدایت رئال مادرید را بر عهده گرفت، کلکسیون افتخارات این باشگاه شاهد ورود 8 جام جدید بود که 2 تای آن لیگ قهرمانان دو فصل اخیر بوده است.

زیدان و تیمش اگرچه در لالیگای فصل جاری خیلی زود قافیه را باختند، اما در لیگ قهرمانان با قدرت در حال پیشروی بوده و در سودای رقم زدن هت تریک تاریخی برای فتح اروپا هستند.

زیدان اولین سرمربی تاریخ لیگ قهرمانان بود که 2 سال پیاپی فاتح این رقابت ها شد و کسب سومین عنوان، نام وی را جاودانه خواهد کرد.

ستاره کلیدی بایرن مونیخ:

بایرن مونیخ برای صعود باید اجازه تکرار نتایج سالهای اخیر در مونیخ را به رئال مادرید نداده و بعد از 2 شکست خانگی متوالی، امشب فاتح آلیانس آره نا باشد.

برای غلبه بر رئال مادرید، هاینکس یه یک رابرت لواندوفسکی آماده نیاز دارد و این ستاره لهستانی در هفته های اخیر در اوج آمادگی قرار گرفته است. علیرغم شایعات فراوان در مورد انتقال به رئال مادرید، لواندوفسکی می خواهد نقش اول طوفان باواریایی های در مونیخ لقب گیرد.

ستاره کلیدی رئال مادرید:

در نتایج موفق این سالهای رئال مادرید در لیگ قهرمانان، نام هیچ ستاره ای به اندازه کریستیانو رونالدو درخشان نیست و این گلزن پرتغالی رقم زننده انواع رکوردها در این تورنمنت معتبر لقب گرفته است.

بهترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان، امسال هم رقیبی برای فتح این جایزه برای خود نمی بیند و با به ثمر رساندن 9 گل در 6 تقابل برابر بایرن مونیخ، قاتل بالفطره اف سی هالیوود لقب گرفته است.

چهره ویژه:

خامس رودریگز، ستاره کلمبیایی بایرن مونیخ را باید مهم ترین چهره دیدار امشب رئال مادرید و بایرن دانست. این ستاره کلمبیایی در فصل گذشته مورد بی مهری زیدان قرار گرفت و تبعید به نیمکت ذخیره ها باعث شد خامس در نهایت راه جدایی را برگزیده و راهی مونیخ شود.

حالا خامس برای اثبات توانایی های خود به زیرو و انتقام از باشگاه سابق، به درخشش در آلیانس آره نا نیاز دارد.

کدام تیم راهی فینال لیگ قهرمانان خواهد شد؟

Vote to see the results
30% - 2 votes
32% - 1 vote