لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

پایان مثلث بی بی سی؛ تصمیم زیدان برابر بایرن مونیخ چیست؟

فوتبال ترایب- بعد از فروپاشی مثلث MSN در بارسلونا، به نظر می رسد به پایان دوران مثلث خط حمله رئال مادرید نیز نزدیک تر از همیشه هستیم.

در فصل جاری مثلث کریم بنزما، کریستیانو رونالدو و گرت بیل تنها در 7.5 درصد دقایق کنار هم به میدان رفته اند و شرایط حاکی از آن است که علیرغم شرایط مساعد بیل و بنزما از نظر جسمانی، سرمربی فرانسوی رئال مادرید قصد ندارد در نبرد دشوار مونیخ آنها را در ترکیب اصلی قرار دهد.

در ماه های اخیر و در دیدارهای مهم کهکشانی ها در لیگ قهرمانان از جمله بازی برابر یوونتوس و پاری سن ژرمن، زیدان به گرت بیل و بنزما اعتماد نداشته و کمتر آنها را در ترکیب اصلی قرار داد. در دیدار برگشت برابر یوونتوس و در حالیکه رئال در خانه به گل نیاز داشت، گرت بیل در بین 2 نیمه تعویض شد و بنزما نیز دقایق کمی فرصت حضور در زمین را پیدا کرد.

علیرغم اصرار زیزو به عدم تقویت ترکیب تیمس در بازار زمستانی، به نظر می رسد دیگر او نیز افت محسوس مهاجم فرانسوی خود را پذیرفته و وی در تابستان از برنابئو مهاجرت خواهد کرد. در مورد گرت بیل نیز شرایط چندان متفاوت نیست و زیدان حتی در بازی های نه چندان مهم لالیگا مانند بیلبائو نیز بیش از 22 دقیقه فرصت حضور در میدان را به وی نداده است.

به هر حال در دیدار برابر بایرن مونیخ، یا زیدان از سیستم 2-4-4 استفاده کرده و پشت سر رونالدو و آسنسیو به عنوان 2 مهاجم، از ایسکو و واسکز استفاده می کند و با اینکه با سیستم 3-4-4، از رونالدو به عنوان مهاجم نوک و از واسکز و آسنسیو به عنوان 2 وینگر بهره خواهد برد؛ روشی که فصل قبل هم در مونیخ جواب داد و آنها با پیروزی 1-2 به خانه بازگشتند.