ایتالیا انگلیس

لیورپول- رم؛ شگفتی سازان در رویای فینال کیف

فوتبال ترایب- امشب رم و لیورپول در مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان در استادیوم آنفیلد به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

شاید در ابتدای فصل کسی شانس فراوانی برای این 2 تیم خصوصا رم برای راهیابی به این مرحله قائل نبود اما آنها موفق شدند در عین ناباوری و در غیاب تیم هایی چون بارسا، سیتی، یونایتد، یوونتوس و پی اس جی به این مرحله برسند.

لیورپول؛ تاریخی پر از افتخار

در 5 دیدار قبلی 2 تیم در اروپا، 2 بار لیورپول موفق به کسب پیروزی شده و 2 دیدار نیز با تساوی به پایان رسیده است و سهم رم تنها یک پیروزی بوده است.

در 9 حضور قبلی مرسی سایدی ها در نیمه نهایی اروپا، آنها 7 بار صعود به فینال را تجربه کرده اند و تنها اینتر و چلسی در سالهای 1964 و 2008 مانع صعود لیورپول به فینال شده اند.

لیورپول در 7 نیمه نهایی اخیر خود هرگز بازی رفت را پیروز نشده و 3 تساوی و 4 شکست حاصل تلاش این تیم بوده است.

رم؛ در رویای شگفتی سازی

اگرچه لیورپول از سال 2007 تا به حال قادر به راهیابی به فینال لگ قهرمانان نبوده، اما اوضاع برای رم چندان تعریفی ندارد و آنها بعد از 27 سال و سال 1991 که به نیمه نهایی جام یوفا راه یافته بودند، به جمع 4 تیم یک تورنمنت معتبر اروپایی می رسند.

آمار رم در تقابل با نمایندگان انگلیسی بسیار ضعیف بوده و در 19 بازی اخیر، 11 باخت، 7 تساوی و تنها یک پیروزی برای آنها حاصل شده که در فصل جاری برابر چلسی بوده است.

در 14 بازی اخیر خارج از خانه رم، آنها فقط قادر به غلبه بر قره باغ بوده اند و 5 تساوی و 8 باخت برای جالوروسی رقم خورده است اما فراموش نکنیم آنها با حذف بارسلونا به این مرحله راه یافته اند.

نقطه قوت مرسی سایدی ها؛

خط حمله فوق العاده لیورپول در فصل جاری عملکرد بی نظیری داشته است. لیورپول در این فصل چمپیونزلیگ 33 گل زده که از این نظر رکوردار تیم های انگلیسی در تاریخ لیگ قهرمانان محسوب می شود.

در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا، فقط 3 بازیکن روی 10 گل یا بیشتر در این فصل تاثیر مستقیم داشتند که 2 تای آن عضو لیورپول هستند. روبرتو فیرمینو با 8 گل و 4 پاس گل و محمد صلاح با 8 گل و 2 پاس گل در این زمینه رکورددار هستند و دیگری کریستیانو رونالدو با 15 گل و 3 پاس گل بوده است.

نقطه قوت جالوروسی؛

اگرچه رم در دیدار مقابل بارسا در نوکمپ 4 گل و در خانه چلسی 3 گل دریافت کرد، اما دروازه این تیم تا به حال در خانه باز نشده است.

اگر تیم دی فرانچسکو امشب قادر به کسب نتیجه مناسبی در آنفیلد باشد، می تواند در خانه نتایج بزرگی مانند برتری 0-3 برابر چلسی یا بارسا را تکرار کند.

ستاره سرنوشت ساز:

محمد صلاح، گلزن مصری لیورپول در فصل جاری عملکرد فوق العاده ای داشته و انگیزه زیادی برای درخشش برابر تیم سابق خود دارد.

از آن سو ادین ژکو در فصل جاری بهترین گلزن تاریخ رم در طول یک فصل لقب گرفته و می تواند برابر دفاع نه چندان مطمئون تیم کلوپ دردسرساز شود.