فرانسه اسپانیا

رئال مادرید- نیمار؛ ماموریت غیرممکن؟

فوتبال ترایب- علیرغم شایعات فراوان در مورد آینده نیمار، به نظر می رسد رئال مادرید برای جذب او از پاری سن ژرمن، ماموریت غیرممکنی را پیش رو دارد.

در تابستان قبل و بعد از جنجال های فراوان، نیمار تصمیم گرفت بعد از 4 فصل حضور در باسلونا از این تیم جدا شده و با مبلغ 222 میلیون یورو به عنوان گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال راهی پاری سن ژرمن شود.

از همان ابتدا، دلایل متفاوتی برای این انتقال جنجالی شنیده شد. بسیاری معتقد بودند نیمار برای درآمدن از زیر سایه مسی و تبدیل شدن به محور تیمش از بارسا جدا شده و برخی انتقال به پاری سن ژرمن را میانبری برای پیوستن به رئال مادرید می دانستند.

فصل برای نیمار خیلی خوب پیش نرفت و در نهایت در لیگ قهرمانان نیز عملکرد پی اس جی تفاوتی با فصول قبل نکرد تا شایعات تمایل ستاره برزیلی برای جدایی و انتقال رئال مادرید باز هم قوت بگیرد.

اما مشکل بزرگ ستاره پاری سن ژرمن برای جدایی، قرارداد وی با باشگاه فرانسوی است. در قرارداد نیمار با بارسلونا، بند آزادسازی درج شده بود و پی اس جی در نهایت با پرداخت 222 میلیون یورو، بارسا را مجبور به فروش ستاره برزیلی خود کرد.

اما در قرارداد نیمار با تیم پاریسی اصلا بند آزادسازی وجود ندارد و پرداخت هر مبلغی لزوما به معنای اجبار پاری سن ژرمن به فروش نیمار نیست.

پس رئال مادرید اگر قصد دارد این ستاره برزیلی را جذب کند، تحت هر شرایطی باید با مدیران پاری سن ژرن به توافق برسد و آنها نیز در سالهای اخیر نشان داده اند علاقه ای به فروش ستارگان خود ندارند.