لیگ ایران استقلال

واکنش شفر به بازگشت فرهاد مجیدی؛ قابل انتظار

فوتبال ترایب- ویلفرد شفر حداقل در حال حاضر تمایلی به حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال ندارد و به نظر می رسد واکنش او طبیعی است.

در روزهای اخیر و با نزدیک شدن به پایان فصل، دوباره بحث بازگشت فرهاد مجییی به استقلال و حضور او روی نیمکت به عنوان دستیار شفر داغ شده اما سرمربی آلمانی حداقل تا به حال واکنش مثبتی نداشته است.

البته پیش از این و در همان ابتدای انتصاب شفر نیز اخباری در این خصوص مطرح شد که در آن مقطع به سرانجام نرسید. شرایط کاملا روشن است؛ مدیریت باشگاه استقلال برای افزایش محبوبیت خود و ایجاد مقبولیت بیشتر در بین هواداران خواهان حضور فرهاد مجیدی است و حتی طبق ادعای خودشان مذاکراتی را در این خصوص نیز انجام داده اند.

در این میان شفر در روزهای اخیر با ابراز حملاتی در خصوص حمایت از کادر فنی خود مدعی شده باید به همکارانش احترام بیشتری گذاشته شود و از مدیریت خواسته اجازه انتصاب دستیار جدید بر دوش خود این سرمربی آلمانی باشد.

سرمربی استقلال تا به حال در مورد حضور مجیدی در کنار خود به طور مستقیم چیزی نگفته و سیاست سکوت را اتخاذ کرده بود اما افتخاری دیروز مدعی شد که شفر فکر می کند هنوز برای بازگرداندن مجیدی به استقلال و شروع مذاکرات برای رقم زدن این اتفاق زود است.

بررسی تاریخ در مورد حضور دستیاران ایرانی در کنار سرمربی خارجی سابقه روشنی ندارد. در دوران حضور حمید استیلی در کنار زوبل، آری هان، دینزلی و حتی افشین قطبی، بارها حواشی مختلفی از تلاش او برای بر هم زدن نظم ایجاد شده از سوی سرمربی وقت منتشر شد و حتی بعد از جدایی او، افشین پیروانی ادامه دهنده این مسیر شد و به سرعت جای افشین قطبی را در پرسپولیس گرفت.

در دوران حضور هموطن شفر یعنی رولاند کخ روی نیمکت استقلال نیز شرایطی مشابه پرسپولیس تکرار شده و در نهایت زرینچه جانشین موقت وی شد و این اتفاق در مورد ناصر حجازی با دستیاری قلعه نوعی نیز تکرار شد.

با مرور این سالها در می یابیم که نقش یک دستیار مشهور و محبوب روی نیمکت، بیشتر از مسائل فنی یادآورد وجود یک آلترناتیو قدرتمند در روزهای دشوار است و طبیعتا شفر علاقمند نیست یکی از محبوب ترین ستاره های تاریخ استقلال با این سناریو کنار وی کار کند.