اروپا انگلیس

محمد صلاح بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس شد

فوتبال ترایب- محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول بالاتر از دیگر کاندیدا به عنوان بهترین بازیکن فصل فوتبال جزیره انتخاب شد.

محمد صلاح در اولین فصل حضور خود در ترکیب لیورپول عملکرد فوق العاده ای داشته و تا اینجا موفق به زدن 41 گل در همه رقابت ها و 31 گل در لیگ برتر شده و اگر یک گل دیگر در لیگ به ثمر برساند، بهترین آقای گل تمام ادوار این رقابت ها خواهد شد.

صلاح این جایزه را بالاتر از ستاره هایی چون دی بروین، هری کین، داوید سیلوا، داوید دخیا و لروی سانه دریافت کرد. البته لروی سانه، وینگر آلمانی سیتی به عنوان بهترین بازیکن جوان فصل انتخاب شد.

محم صلاح بعد از دریافت جایزه گفت: “اگرچه اولویت اصلی من جوایز تیمی بوده و تمرکز من روی عناوین فردی نیست، اما به هر حال برای کسب این جایزه خیلی تلاش کرده بودم. بازیکنان تیم و سبک بازی لیورپول کمک زیادی به من برای دریافت این جایزه داشت و بازیکنان تلاش زیادی می کنند توپ را به من برسانند.

تری دک مورت در سال 1980، کنی داگلیش در سال 1983، یان راش در سال 1984، جان بارنز در سال 1988، استیون جرارد در سال 2006 و لوییس سوارز در سال 2014، دیگر بازیکنان تاریخ لیورپول بودند که عنوان مرد سال جزیره را کسب کرده اند.

البته باشگاه منچستریونایتد با دریافت 11 جایزه در این زمینه رکورددار است و لیورپول با 7 عنوان رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است.