جام جهانی 2018 ایران

لژیونرهای ایرانی فصل بعد در کدام باشگاه های اروپایی بازی می کنند؟

فوتبال ترایب- با توجه به درخشش ستاره های ایرانی در فصل اخیر، ممکن است جام جهانی سکوی پرتاب لژیونرهای ما به لیگ های معتبر اروپایی بعد از سالها باشد.

در این میان نام هایی چون جهانبخش، قدوس یا سردار از شانس خوبی برای انتقال به تیم های بزرگ تر برخوردارند.

سردار آزمون

امروز نشریه ساندی پیپل مدعی شد 4 باشگاه سلتیک، فولام، اورتون و لسترسیتی علاقمتد به جذب سردار آزمون، گلزن 23 ساله و ایرانی روبین کازان هستند. در این میان علاقه اورتون از دیگر تیم ها جدی تر است اما همه چیز بستگی به آینده سم آلاردایس، سرمربی فعلی این تیم دارد.

پیش از این اخباری در خصوص تمایل چند تیم دیگر لیگ برتری و حتی لاتزیو از سری آ نیز به جذب سردار آزمون شنیده شده بود و در صورت درخشش در جام جهانی، انتقال او به تیم هایی از لیگ های معتبر اروپا غیرممکن نیست.

علیرضا جهانبخش

ستاره بی چون و چرای آلکمار در فصل جاری که عنوان آقای گلی لیگ هلنئد را نیز در اختیار دارد، در پایان فصل این باشگاه هلندی را ترک خواهد کرد و به نظر می رسد سری آ و ناپولی مقصد بعدی وی خواهد بود.

مدیران آلکمار هفته قبل و بعد از درخشش جهانبخش برابر ویتسه آرنهم، جدایی وی را تایید کردند و اخبار زیادی در مورد احتمال انتقال او به سری آ و مشخصا ناپولی منتشر شده که اگر حقیقت داشته باشد، شاهد رقم خوردن یکی از مهم ترین انتقال های تاریخ فوتبال ایران خواهیم بود.

سامان قدوس

ستاره ایرانی اوسترشوند در فصل جاری عملکرد فوق العاده ای در لیگ سوئد داشت و درخشش او در لیگ اروپا برابر آرسنال که حتی تحسین ونگر را نیز به همراه داشت باعث شد طبق اخبار ESPN نمایندگانی از تیم های وستهام ، لستر سیتی، ساوتهمپتون، وست برومویچ، برایتون و هوو آلبیون برای جذب این بازیکن وارد مذاکره شوند.

قدوس 24 ساله در مرحله گروهی لیگ اروپا موفق به زدن 4 گل و ارسال 4 پاس گل برای تیمش شد و اگر این روند در جام جهانی نیز تکرار شود، انتقال او به لیگ برتر جزیره دور از ذهن نخواهد بود.

کریم انصاری فرد

ستاره ایرانی باشگاه المپیاکوس مقاطع زیادی از ابتدای فصل را به علت مشکلات با سرمربی این تیم از دست داد اما در ادامه به یکباره اوج گرفته و با زدن 15 گل، یکی از مدعیان اصلی فتح عنوان بهترین گلزن لیگ یونان است.

نشریات یونانی مدتی قبل خبر از تمایل تیم های بوندسلیگایی به جذب انصاری فرد و حتی پیشنهاد 10 میلیون یورویی برای جذب وی داده بودند و اگر انصاری فرد که در بازی های اخیر از انتخاب های اصلی کی روش برای ترکیب اصلی بوده، این روند را در روسیه تکرار کند می تواند حضور در لیگ های معتبری را تجربه کند.

کاوه رضایی

کاوه رضایی که فصل قبل به یکباره راهی شارلوا شد، با تلاش فراوان خود را به ترکیب اصلی تحمیل کرده و با زدن 12گل در طول فصل، نام خود را به عنوان یکی از ستاره لیگ بلژیک مطرح کرد.

علیرغم این درخشش، هنوز اخباری در خصوص احتمال جدایی رضایی از لیگ بلژیک منتشر نشده و به نظر می رسد با توجه به رضایت طرفین از شرایط، این بازیکن فصل بعد هم در بلژیک مشغول به بازی کردن باشد.