انگلیس اسپانیا

عملکرد عجیب آرسنال؛ در خانه مانند بارسلونا

فوتبال ترایب- آرسنال اگر در فصل جاری در دیدارهای خارج از خانه عملکرد خوبی داشت، حالا بخت اول قهرمانی در لیگ برتر جزیره بود.

دیروز شاگردان ونگر موفق شدند با برتری 1-4 برابر وستهام، باز هم در خانه به پیروزی برسند اما عدم نتیجه گیری در بازی های بیرون از خانه باعث شد این تیم حتی شانسی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان هم نداشته باشند. آرسنال امسال از 18 بازی خانگی 44 امتیاز کسب کرده اما از 16 بازی بیرون از خانه تنها 13 امتیاز گرفته است. تیم ونگر در سال 2018 هنوز در لیگ برتر موفق به کسب پیروزی خارج از خانه نشده است.

لیورپول ‏در فصل جاری از 17 بازی خود در آنفیلد 39 امتیاز و از 18 بازی خارج از خانه 32 امتیاز کسب کرده و سهمیه لیگ قهرمانان این تیم تضمین شده است.

این در حالیست که به عنوان مثال بارسلونا از 16 بازی خانگی خود 44 امتیاز و از 17 بازی خارج از خانه 39 امتیاز گرفته و عملکردش در خانه با آرسنال خیلی متفاوت نبوده اما تفاوت اصلی عملکرد خارج از استادیوم خانگی بوده است.

‏یوونتوس از 17 مسابقه در تورین 43 امتیاز و از 17 مسابقه خارج از خانه 42 امتیاز کسب کرده و بررسی این عملکرد نشان می دهد آرسنال اگر در خارج از امیرتیس نیز مانند بازی های خانگی خود بازی می کرد، در هر لیگ معتبری در اروپا مدعی قهرمانی بود.