پرسپولیس استقلال

رکورد شکنی بیرانوند و استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان

فوتبال ترایب- مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان این فصل هفته گذشته به پایان رسید و 16 تیم صعود کرده به دور یک هشتم مشحص شدند.

ایران با داشتن 3 نماینده و صعود تیم های ذوب آهن، پرسپولیس و استقلال در سودای قهرمانی در آسیا بعد از 26 سال است. در ادامه، آمار و ارقام ثبت شده در مرحله گروهی را مرور خواهیم کرد؛

– در مرحله گروهی این دوره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مجموعا 271 گل به ثمر رسید تا 32 گل کمتر از فصل قبل در همین مرحله وارد دروازه ها شده باشد.

– علیرضا بیرانوند، سنگربان ملی پوش پرسپولیس با ثبت پنجمین کلین شبت خود در دیدار برگشت برابر السد در این زمینه رکورددار است. وی مجموعا 384 دقیقه در مرحله گروهی دروازه خود را بسته نگه داشت و وی فقط در دیدار رفت برابر السد در قطر 3 گل دریافت کرد.

– دژان دامیانوویچ مهاجم مونته نگرویی سامسونگ مقابل کاشیما آنتلرز نیز گلزنی کرد تا تعداد گل های خود در لیگ قهرمانان آسیا را به 32 رسانده و تنها 4 گل با لی دونگ گوک، مهاجم چونبوک موتورز فاصله داشته باشد.

-۵ تیم استقلال، العین، الدوحیل، گوانژو و الاهلی عربستان بدون حتی یک شکست به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند.

– لوکوموتیو تاشکند در دیدار برابر ذوب آهن به پیروزی نیاز داشت اما علیرغم ارسال 51 سانتر این اتفاق رخ نداد تا نماینده ازبسکتان حذف شود.

– چونبوک موتورز با زدن 22 گل و سه پیروزی با اختلاف 3 گل، گلزن ترین تیم مرحله گروهی لقب گرفت.