لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

بارسلونا و مسی؛ 5 گل برای ثبت رکوردهای تاریخی

فوتبال ترایب- بارسلونا دیشب موفق شد با اقتدار قهرمانی خود را جشن گرفته و با 5 گل سویا را مغلوب کند تا یک بار دیگر فاتح رقابت های کوپا دلری شود.

بارسا با ارائه یک نمایش فوق العاده 5 بار دروازه سویا را باز کرد و حالا به اولین تیم تاریخ اسپانیا تبدیل شد که 30 بار این عنوان را فتح کرده است. در رتبه دوم، بیلبائو با 23 قهرمانی در کوپا دلری قرار دارد.

بلوگرانا در هر 4 فصل اخیر موفق به قهرمانی در کوپا دلری شده است و این اولین باریست که این تیم 4 بار متوالی فاتح یک جام می شود. همچنین بعد از بیلبائو در بین فصول 1930 تا 1993، دیگر هیچ تیمی 4 بار پیاپی قهرمان کوپا دلری نشده بود.

همچنین لیونل مسی با گلزنی در دیدار دیشب مقابل سویا به دومین بازیکن تاریخ کوپادلری تبدیل شد که در 5 فینال موفق به گلزنی شده است (6 گل)، پیش از او تلمو زارا از بین سالهای 1942 تا 1950 موفق به زدن 8 گل در 5 فینال کوپا دلری شده بود.

لیونل مسی و آندرس اینیستا، 2 ستاره درخشان تاریخ بارسلونا تا به حال 31 جام در لباس بارسلونا در کنار هم فتح کرده اند که احتمالا به زودی لالیگای فصل جاری نیز به آن اضافه می شود.

تیم والورده در آستانه فتح لالیگا نیز قرار دارد و احتمالا هر 2 جام داخلی فوتبال اسپانیا به کلکسیون افتخارات این تیم اضافه خواهد شد.