لیگ قهرمانان اروپا انگلیس

آینده آرسن ونگر کجا رقم خواهد خورد؟

فوتبال ترایب- اگرچه دیروز ونگر خبر جدایی از آرسنال در پایان فصل را اعلام کرد، اما نگفت که آیا قصد بازنشستگی دارد یا در جایی دیگر مشغول به فعالیت خواهد شد. در ادامه، مقاصد احتمالی سرمربی باتجربه و فرانسوی را مرور خواهیم کرد؛

 

تیم ملی فرانسه

در 2 دهه اخیر بارها شایعاتی مبنی بر احتمال حضور ونگر روی نیمکت فرانسه شنیده شد و بعد از پایان جام جهانی روسیه، ممکن است شاهد برکناری دیدیه دشان باشیم و با توجه به سن ونگر، شاید حضور در عرصه کم فشارتر ملی و هدایت تیم ملی فرانسه، بهترین راه حل ممکن است بعد از جدایی از آرسنال باشد.

پاری سن ژرمن؛ سرمربی- مدیر ورزشی

همانطور که امروز نشریه اکیپ اشاره کرد، ممکن است مقصد بعدی ونگر پاری سن ژرمن باشد. جدایی اونای امری در پایان فصل حتمی است اما اخباری در مورد توافق پی اس جی با توماس توخل نیز شنیده شده و ممکن است ونگر در بخش مدیریتی مشغول شود؛ شاید هم بعد از امری، پروفسور برای جستجوی رویاهایش نیمکت پای سن ژرمن را نیز تجربه کند.

موناکو؛ سرمربی- مدیر ورزشی

پیش از آغاز دوران پرشکوه حضور در آرسنال، ونگر 7 فصل موفق را روی نیمکت موناکو سپری کرده بود و حالا ممکن است در اواخر دوران مربیگری، این سرمربی فرانسوی یک بار در صدد زنده کردن خاطرات جوانی بوده و یا هدایت این تیم را بر عهده گیرد یا مدیر ورزشی موناکو شود.

تیم ملی ژاپن

ونگر در گذشته سابقه حضور در ژاپن و هدایت ناگویاگرامپوس را نیز در کارنامه می بیند. حالا اخباری در مورد ابراز تمایل سامورایی ها به همکاری با ونگر منتشر شده و شاید خاور دور مقصد بعدی این سرمربی فرانسوی لقب گیرد. فدراسیون فوتبال ژاپن به تازگی وحید هلیلهوژیچ را اخراج کرده و شاید برای بعد از جام جهانی، ونگر گزینه خوبی برای طولانی مدت باشد.

بازنشستگی؛

ممکن است همانند فرگوسن، ونگر نیز بعد از سپری کردن سالهای پرفشار هدایت یک تیم بزرگ، از دنیای مربیگری خداحافظی کرده و تنها به حضور در استادیوم ها و تماشای فوتبال اکتفا کند. او پاییز پیش رو 69 ساله خواهد شد و شاید زمان بازنشستگی برای او فرا رسیده باشد.