اروپا انگلیس

چه کسی جانشین آرسن ونگر در آرسنال خواهد شد؟

فوتبال ترایب- سرانجام آرسن ونگر در مقابل فشارهای هواداران آرسنال تسلیم شد و امروز با انتشار یک بیانیه غیرمنتظره اعلام کرد که در پایان این فصل از جمع توپچی ها جدا خواهد شد.

اکنون سوال بزرگی که برای هواداران آرسنال ایجاد شده این است که چه کسی به عنوان جانشین ونگر، روی نیمکت تیم شان خواهد نشست. از مدت ها قبل گزینه های مختلفی به عنوان جانشین احتمالی ونگر در آرسنال مطرح بود اما مشخص نیست که کدام یک سرمربی بعدی آرسنال است. در اینجا این گزینه ها را بررسی می کنیم:

کارلو آنچلوتی

این مربی باتجربه ایتالیایی پاییز گذشته از بایرن مونیخ اخراج شد و هنوز تیم بعدی اش را معرفی نکرده است. او که با میلان و رئال مادرید قهرمان چمپیونزلیگ شد، در 4 لیگ مختلف به قهرمانی رسیده؛ از جمله در لیگ برتر انگلیس که در سال 2010 با چلسی توانست آن را فتح کند. 

لئوناردو ژاردیم

این مربی پرتغالی یکی از بهترین مربیان اروپا در چند فصل اخیر بوده که توانست سال گذشته موناکو را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برساند. یکی از بزرگترین ویژگی های کار ژاردیم این است که توانایی زیادی در کار با بازیکنان جوان دارد و می تواند بهترین بازی را از آنها بگیرد. این برای آرسنال که بازیکنانش میانگین سنی پایینی دارند، می تواند یک نکته مثبت باشد.

پاتریک ویرا

کاپیتان سابق توپچی ها یکی از گزینه های محبوب هواداران است. ویرا که در چند فصل گذشته هدایت تیم نیویورک سیتی در لیگ حرفه ای آمریکا را برعهده داشته، همواره به عنوان یکی از جانشینان ونگر مطرح بوده و حتی خود او نیز از ویرا به عنوان جانشین احتمالی اش یاد کرده است. ویرا 9 سال برای آرسنال زیر نظر ونگر بازی کرد و سه قهرمانی در لیگ برتر و سه قهرمانی در جام حذفی به دست آورد.

مکس آلگری

سرمربی یوونتوس در چهارمین فصل حضورش در این تیم احتمالا به چهارمین قهرمانی اش در سری آ خواهد رسید و همین می تواند او را ترغیب کند تا یک ماجراجویی جدید را آغاز کند. آلگری در این چهار سال، دو بار یوونتوس را به فینال چمپیونزلیگ رساند و از تجربه و کیفیت لازم برای هدایت تیمی مانند آرسنال برخوردار است. 

میکل آرتتا

یکی دیگر از بازیکنان سابق آرسنال که به عنوان گزینه جانشینی ونگر مطرح است. آرتتا در آخرین فصول دوران حرفه ای اش برای آرسنال بازی کرد و با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کرد. او پس از آن دستیار پپ گواردیولا در منچسترسیتی شد و در دو فصل اخیر روی نیمکت این تیم نشست. با توجه به نزدیک بودن سبک مورد علاقه ونگر و گواردیولا، آرتتا می تواند راه مربی فرانسوی را به خوبی ادامه بدهد.

برندان راجرز

سرمربی سابق لیورپول در چند فصل اخیر با سلتیک همه جام های فوتبال اسکاتلند را از آن خود کرده و اکنون آماده است تا یک چالش بزرگتر را آغاز کند. او در فصل 14-2013، فاصله چندانی با قهرمانی در لیگ برتر نداشت اما لغزش در هفته های پایانی، قهرمانی را از او و لیورپول گرفت. او اکنون می تواند با آرسنال به این هدف برسد.

کدامیک گزینه بهتری برای جانشینی آرسن ونگر در آرسنال است؟

Vote to see the results
30% - 10 votes
30% - 2 votes
30% - 1 vote
32% - 6 votes
30% - 24 votes
30% - 2 votes