اروپا انگلیس

واکنش دنیای فوتبال به خداحافظی ونگر از آرسنال

فوتبال ترایب- بیانیه غیرمنتظره آرسن ونگر و اعلام جدایی او از آرسنال در پایان فصل، واکنش های زیادی را در بین چهره های مطرح دنیای فوتبال به همراه داشت.

سرمربی فرانسوی توپچی ها که در یکی دو فصل اخیر با اعتراض بی سابقه هواداران مواجه شد، علی رغم اینکه تا سال 2019 با این باشگاه قرارداد داشت، تصمیم گرفت از هدایت این تیم کناره گیری کند. در واکنش به این اتفاق، چهره های مطرح دنیای فوتبال اظهارنظر کردند:

کارلو آنچلوتی:” فکر می کنم با همه احترام به باشگاه آرسنال، این تصمیمی است که آرسن ونگر باید می گرفت و فکر می کنم باشگاه هم احترام زیادی به این تصمیم نشان داد زیرا او در این باشگاه فوق العاده کار کرد و این فصل هم فوق العاده کار کرده زیرا به نیمه نهایی لیگ اروپا رسیده اند. بنابراین احترام زیاد و افتخاری فوق العاده برای آرسن.”

یورگن کلوپ:” من این خبر را امروز صبح شنیدم. متعجب شدم اما این تصمیم اوست و ما باید به آن احترام بگذاریم. او دوران حرفه ای فوق العاده ای در فوتبال داشت. او یک شخصیت فوق العاده است. یک بازیگر واقعا بزرگ در شغلی که معمولا یک شبه همه چیز در آن تغییر می کند اما او سال ها در این باشگاه بود.”

اونای امری:” نمی توان در مورد آرسنال، لیگ برتر و مربیگری صحبت کرد اما از آرسن ونگر حرف نزد؛ او بی تردید یک مرجع است. متشکرم آرسن!”

سرالکس فرگوسن:” من واقعا برای آرسن ونگر خوشحالم. من احترام زیادی برای او قائل هستم و برای کاری که او در آرسنال انجام داد. این یک دستاورد بزرگ برای کسی با استعداد، حرفه ای گری و اراده اوسا. او 22 سال از عمرش را صرف کاری که عاشقش بود، کرد. خوشحالم که او در این مقطع از فصل جدایی اش از اعلام کرد به این ترتیب او می تواند خداحافظی ای اش که شایستگی اش را دارد، داشته باشد.

او بی تردید یکی از بزرگترین مربیان تاریخ لیگ برتر است و من افتخار می کنم که رقیب، همکار و دوست چنین مرد فوق العاده ای بودم.”

مسوت اوزیل:” همه برای او احترام زیادی قائل هستند. او جام های زیادی به دست آورد و بازیکنان خوبی را پرورش داد و تیم هایش همیشه فوق العاده خیلی خوبی بازی کردند؛ بنابراین به عنوان یک بازیکن، می دانید که اگر به اینجا بیایید، می توانید پیشرفت کنید و به آن سبک بازی کنید.

او آدم صادقی است و بسیار محترم. او شخصیت خوبی دارد و همه می خواهند زیر نظر او بازی کنند.”